Kdo je to?
Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Daniel Herman?

Kdo je to Daniel Herman? Stručný životopis

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Tento text (Daniel Herman) můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Víte, co je to 3D tiskárna? Znáte pojem Pečený čaj? Vzpomněli byste si na význam slova Ionizace? Pamatujete si definici pojmu Pučálka?

Klíčová slova: význam slova, synonymum, význam pojmu, etymologie, kdo je Daniel Herman?, termín, původ slova, co znamená, Daniel Herman, definice, wiki, popis, přesný výraz, kdo to je, přesný význam

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniel Herman

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Daniel Herman? Kdo to byl Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman je v kategorii politici. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Daniel Herman dejme tomu třeba na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.