Kdo je to?
Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Daniel Herman?

Kdo je to Daniel Herman? Stručný životopis

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Daniel Herman s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Pamatujete si definici pojmu Dokovací stanice? Znáte pojem Arabeska? Vzpomněli byste si na význam slova Červené maso? Víte, co je to Linux?

Klíčová slova: definice, co je to Daniel Herman?, politici, heslo, slovo, etymologie, kdo to je, Daniel Herman, kdo je Daniel Herman?, pojem, popis, vysvětlení, původ slova, synonymum, význam

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Daniel Herman

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Daniel Herman? Kdo to byl Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman se nachází v sekci politici. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Daniel Herman řekněme v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.