Kdo je to?
Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Daniel Herman?

Kdo je to Daniel Herman? Stručný životopis

Daniel Herman je na vlastní žádost propuštěný katolický kněz a také politik. Pracoval jako ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů a byl mluvčím České biskupské konference. V roce 2013 vstoupil do politiky jako poslanec KDU-ČSL, od roku 2014 je ministrem kultury ČR. Z pedagogického studia přešel na teologii a byl vysvěcen na kněze. Pracoval i jako sekretář Miloslava Vlka. V roce 2007 požádal o zesvětštění a pracoval pro ministerstva kultury a vnitra. Jeho činnost byla oceněna Uměleckou cenou česko-německého porozumění.
Daniel Herman pochází z rodiny s dlouhou historií, je jedním z přímých potomků bratra Josefa Dobrovského a je v příbuzenském vztahu s rodinou Bradyových – Jiřího a Hany, známá je kauza s vyznamenáním pro Jiřího Bradyho, které prezident zrušil údajně po setkání Daniela Hermana s dalajlámou.Kdo je to Daniel Herman? Životopis Daniel Herman, lidé, osobnosti z politici

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Daniel Herman? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Daniel Herman

Národnost: česká
Datum narození: 28. dubna 1963
Místo narození: České Budějovice

Pamatujete si definici pojmu Dokovací stanice? Víte, co je to Dualita? Vzpomněli byste si na význam slova Červené maso? Pamatujete si definici pojmu Griliáš?

Klíčová slova: definice, popis, co je to Daniel Herman?, formulace, význam, původ slova, etymologie, přesný význam, kdo je Daniel Herman?, wiki, termín, heslo, kdo to je, přesný výraz, synonymum

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Daniel Herman?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Daniel Herman? Kdo to byl Daniel Herman? Kdy se narodil Daniel Herman? Kde se narodil Daniel Herman? Daniel Herman je v kategorii politici. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Daniel Herman kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Daniel Herman i v jiné kategorii než je politici.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.