Kdo je to?
Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Nadija Savčenková?

Kdo je to Nadija Savčenková? Stručný životopis

Nadija Savčenková je ukrajinská občanka, pilotka a operátorka bitevního vrtulníku. Během války na Ukrajině v roce 2014 byla zajata proruskými ozbrojenci, kteří ji předali Rusům. V Rusku čelila obvinění ze spoluúčasti na zabití dvou novinářů, které bylo později změněno na obvinění z vraždy. Po dvou letech byla odsouzena k odnětí svobody na 22 let.
Jako protest proti svému uvěznění zahájila již od počátku hladovku. Po 83 dnech došlo ke kolapsu, takže začala alespoň v omezeném množství přijímat potravu. Po odsouzení začala novou hladovku a přestala i pít. Po zhoršení zdravotního stavu byla vyměněna za dvojici ruských příslušníků armády a vrátila se na Ukrajinu.Kdo je to Nadija Savčenková? Životopis Nadija Savčenková, lidé, osobnosti z politici

Zaujala vás biografie osobnosti Nadija Savčenková? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Nadija Savčenková

Národnost: ruská
Datum narození: 11. května 1981
Místo narození: Kyjev

Víte, co je to Textový editor? Znáte pojem Tumor? Vzpomněli byste si na význam slova Punč? Pamatujete si definici pojmu Perzekuce?

Klíčová slova: heslo, politici, formulace, přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, popis, termín, Nadija Savčenková, význam, etymologie, popis, informace, definice, přesný výraz

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Nadija Savčenková?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Nadija Savčenková? Kdo to byl Nadija Savčenková? Kdy se narodil Nadija Savčenková? Kde se narodil Nadija Savčenková? Nadija Savčenková patří do sekce politici. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Nadija Savčenková třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nadija Savčenková i v jiné kategorii než je politici.