Kdo je to?
Kdo je to Petr Robejšek? Životopis Petr Robejšek, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Petr Robejšek?

Kdo je to Petr Robejšek? Stručný životopis

Petr Robejšek je jméno mnohostranně zaměřené známé osobnosti – politologa, publicisty, ekonoma a komentátora, který v současné době žije v Německu. Do povědomí široké veřejnosti se dostal pro své ostré kritiky politiky i představitelů Evropské unie, v roce 2016 je jedním z hlavních vůdců politické strany Realistů. Studoval jak v Čechách, tak v Německu – na KU sociální psychologii a sociologii, po emigraci v Hamburku národní hospodářství a politické vědy. Zde pak působil jako vědecký pracovník v Mezinárodním institutu pro politiku a hospodářství, kde se později stal ředitelem. V roce 2007 se stal nezávislým poradcem pro strategické otázky a pracoval jako konzultant pro mnohé známé firmy.
Petr Robejšek pracoval také pro české ministerstvo zahraničí, je autorem studie Výzvy a úkoly české ekonomické diplomacie a spolupracoval s CEVRO Institutem. Prezident Miloš Zeman ocenil jeho práci v oblasti vzdělávání Medailí Za zásluhy I. stupně.Kdo je to Petr Robejšek? Životopis Petr Robejšek, lidé, osobnosti z politici

Sdílejte tuto stránku s osobností Petr Robejšek s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Petr Robejšek

Národnost: česká
Datum narození: 10. prosince 1948
Místo narození: Zlín

Pamatujete si definici pojmu ADSL? Vzpomněli byste si na význam slova Imunita? Vzpomněli byste si na význam slova Airbrush? Znáte pojem Hortonův syndrom?

Klíčová slova: kdo je Petr Robejšek?, Petr Robejšek, přesný výraz, popis, slovo, definice, co je to Petr Robejšek?, význam, co znamená, politici, heslo, formulace, popis, synonymum, etymologie

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Petr Robejšek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Petr Robejšek? Kdo to byl Petr Robejšek? Kdy se narodil Petr Robejšek? Kde se narodil Petr Robejšek? Petr Robejšek je v kategorii politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Petr Robejšek kupř. na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Robejšek i v jiné kategorii než je politici.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.