Kdo je to?
Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Kdo je to Básník?

Jaký je význam slova Básník? Co to znamená?

Básník je umělec, který tvoří poetické texty, básně, básničky. K tomu, aby člověk vytvořil báseň, je nezbytná určitá míra talentu a fantazie. Básně totiž zkouší psát mnoho lidí, ale jen tvorbu malého procenta z nich lze označit za skutečně uměleckou. Básně se mohu rýmovat, jak jsme zvyklí např. u poezie pro děti nebo u písňových textů, nebo mohou být nerýmované a psané tzv. volným veršem. Básně často obsahují básnické figury, tj. metafory, básnické přívlastky a další znaky, typická je bohatá obraznost, někdy až neobvyklá slovní spojení, básnické výrazy - poetismy. Mnozí básníci byli pro své umění vysoce ceněni, např. Jaroslav Seifert získal Nobelovu cenu.



Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Zaujalo vás slovo, termín Básník? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Nemoc? Znáte pojem Akumulátor? Vzpomněli byste si na význam slova Anuita? Pamatujete si definici pojmu Mandel?

Klíčová slova: definice, wiki, formulace, etymologie, heslo, synonymum, pojem, popis, slovo, profese, co je to Básník?, Básník, původ slova, co znamená, informace

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Básník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Básník? Kdo to byl Básník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Básník? Definice pojmu Básník patří do sekce profese. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, definici kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Básník i v jiných kategoriích (než profese).

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.