Kdo je to?
Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Kdo je to Básník?

Jaký je význam slova Básník? Co to znamená?

Básník je umělec, který tvoří poetické texty, básně, básničky. K tomu, aby člověk vytvořil báseň, je nezbytná určitá míra talentu a fantazie. Básně totiž zkouší psát mnoho lidí, ale jen tvorbu malého procenta z nich lze označit za skutečně uměleckou. Básně se mohu rýmovat, jak jsme zvyklí např. u poezie pro děti nebo u písňových textů, nebo mohou být nerýmované a psané tzv. volným veršem. Básně často obsahují básnické figury, tj. metafory, básnické přívlastky a další znaky, typická je bohatá obraznost, někdy až neobvyklá slovní spojení, básnické výrazy - poetismy. Mnozí básníci byli pro své umění vysoce ceněni, např. Jaroslav Seifert získal Nobelovu cenu.Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Tento text (Básník) můžete sdílet s kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Nemoc? Znáte pojem Akumulátor? Vzpomněli byste si na význam slova Anuita? Pamatujete si definici pojmu Mandel?

Klíčová slova: kdo to je, přesný význam, původ slova, informace, slovo, význam, kdo je Básník?, význam pojmu, wiki, popis, heslo, definice, termín, vysvětlení, co je to Básník?

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Básník? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Básník? Kdo to byl Básník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Básník? Definice pojmu Básník je v sekci profese. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v profese.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.