Kdo je to?
Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Kdo je to Básník?

Jaký je význam slova Básník? Co to znamená?

Básník je umělec, který tvoří poetické texty, básně, básničky. K tomu, aby člověk vytvořil báseň, je nezbytná určitá míra talentu a fantazie. Básně totiž zkouší psát mnoho lidí, ale jen tvorbu malého procenta z nich lze označit za skutečně uměleckou. Básně se mohu rýmovat, jak jsme zvyklí např. u poezie pro děti nebo u písňových textů, nebo mohou být nerýmované a psané tzv. volným veršem. Básně často obsahují básnické figury, tj. metafory, básnické přívlastky a další znaky, typická je bohatá obraznost, někdy až neobvyklá slovní spojení, básnické výrazy - poetismy. Mnozí básníci byli pro své umění vysoce ceněni, např. Jaroslav Seifert získal Nobelovu cenu.Kdo je to, byl Básník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Básník? Lidé, profese

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Básník? s kolegy na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Nemoc? Znáte pojem Akumulátor? Vzpomněli byste si na význam slova Anuita? Pamatujete si definici pojmu Mandel?

Klíčová slova: informace, význam slova, přesný význam, formulace, slovo, definice, kdo je Básník?, kdo to je, termín, přesný výraz, pojem, heslo, popis, synonymum, vysvětlení

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Vysvětlení významu slova Básník, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Básník? Kdo to byl Básník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Básník? Definice pojmu Básník je v kategorii profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se také najít výraz, heslo, text, pojem řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Básník i v jiné sekci než je kategorie profese.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.