Kdo je to?
Kdo je to, byl Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Platnéř? Lidé, profese

Kdo je to Platnéř?

Co znamená a jaký je význam slova Platnéř?

Platnéř byl specializovaný kovář, který se věnoval výrobě zbrojí. Jeho práce zajišťovala bojovníkům bezpečí, chránila těla v boji. Od kovářů se platnéři začali oddělovat ve 13.století. Vyráběly se přilby, puklice, štíty, kryty ramen kolen, loktů a také rukavice.
Od 17. století vytvářeli platnéři celé zbroje. Ty byly tvarované, celoplátové a chránily většinu povrchu těla. Platnéři pracovali s měkkou ocelí, která je tvárná za studena i za tepla. K práci se používala kladiva a kovadliny, další nástroje a zdobidla již byly specifické.Kdo je to, byl Platnéř? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Platnéř? Lidé, profese

Tento text (Platnéř) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Bronz? Vzpomněli byste si na význam slova Proteinová dieta? Znáte pojem PUR pěna? Znáte pojem Liberalismus?

Klíčová slova: význam, přesný význam, informace, termín, co je to Platnéř?, profese, kdo je Platnéř?, význam slova, přesný výraz, wiki, heslo, popis, synonymum, kdo to je, co znamená

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Co znamená Platnéř? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Platnéř? Kdo to byl Platnéř? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Platnéř? Definice pojmu Platnéř je v sekci profese. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat pojem, termín, výraz, heslo třeba na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie profese.