Kdo je to?
Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to James Cameron?

Kdo je to James Cameron? Stručný životopis

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text James Cameron s vašimi přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Víte, co je to Odvěsna? Znáte pojem Chirurgie? Vzpomněli byste si na význam slova Google? Pamatujete si definici pojmu Entuziasmus?

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, kdo je James Cameron?, termín, význam slova, popis, synonymum, James Cameron, co znamená, definice, kdo to je, význam, popis, původ slova, etymologie

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby James Cameron

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to James Cameron? Kdo to byl James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron se nachází v sekci umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka James Cameron dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.