Kdo je to?
Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to James Cameron?

Kdo je to James Cameron? Stručný životopis

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Sdílejte tuto stránku s osobností James Cameron se známými na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Víte, co je to Odvěsna? Znáte pojem Chirurgie? Vzpomněli byste si na význam slova Google? Pamatujete si definici pojmu Entuziasmus?

Klíčová slova: synonymum, pojem, wiki, formulace, termín, popis, slovo, původ slova, vysvětlení, popis, přesný význam, co je to James Cameron?, přesný výraz, význam pojmu, heslo

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to James Cameron?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to James Cameron? Kdo to byl James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron je v kategorii umělci. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka James Cameron třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.