Kdo je to?
Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to James Cameron?

Kdo je to James Cameron? Stručný životopis

James Cameron je scénárista a režisér, jehož filmy získávají pravidelně významná ocenění, jakým je například Oscar. Začínal jako řidič kamionu, při práci si promýšlel možné scénáře filmů. Filmové vědy nikdy nestudoval. Již v dětství psal sci-fi povídky, ale stále se snažil i o větší díla, která ho nakonec přivedla k filmu. Pracoval ve výpravě filmů a na vizuálních efektech, dostal se k režii. Postupně přišly scénáře a natáčení velkofilmů jako je Rambo nebo Terminátor. Podle vlastní povídky natočil film Propast, následoval Bod zlomu.
Filmy měly rekordní tržbu, získaly mnohá ocenění a James Cameron milionové honoráře. Dostal se mezi hollywoodskou režisérskou elitu a pustil se do natáčení filmu Titanic, který obdržel 11 Oscarů a vynesl Jamesi Cameronovi rekordní zisk.Kdo je to James Cameron? Životopis James Cameron, lidé, osobnosti z umělci

Líbí se stručný životopis s osobou James Cameron? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě James Cameron

Národnost: kanadská
Datum narození: 16.8.1954
Místo narození: Ontario

Vzpomněli byste si na význam slova Power jóga? Víte, co je to Alibismus? Znáte pojem Windows defender? Pamatujete si definici pojmu Rostlina?

Klíčová slova: umělci, etymologie, wiki, co je to James Cameron?, informace, heslo, kdo to je, přesný význam, vysvětlení, co znamená, termín, původ slova, význam slova, formulace, definice

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to James Cameron?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to James Cameron? Kdo to byl James Cameron? Kdy se narodil James Cameron? Kde se narodil James Cameron? James Cameron je v kategorii umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka James Cameron kupř. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost James Cameron i v jiné kategorii než je umělci.