Kdo je to?
Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jaroslav Seifert?

Kdo to byl Jaroslav Seifert? Stručný životopis

Jaroslav Seifert byl známý český básník, prozaik a překladatel 20. století, představitel umělecké avantgardy, který byl po celý svůj život v nemilosti komunistického režimu. Jeho poezie se vyvíjela nezávisle na hlavním proudu, jako autor byl velice osobitý. V době mezi válkami vyjadřoval svůj odpor k fašizmu a později radost z osvobození.
Jaroslav Seifert je autorem velkého počtu sbírek, za své dílo získal v roce 1984 Nobelovu cenu.Kdo byl Jaroslav Seifert? Životopis Jaroslav Seifert, slavní lidé, osobnosti z umělci

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaroslav Seifert s přáteli na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Jaroslav Seifert

Národnost: česká
Datum narození: 23. 9. 1901
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 10. 1. 1986

Pamatujete si definici pojmu Kompilace? Vzpomněli byste si na význam slova Šalanda? Vzpomněli byste si na význam slova Wi-fi? Znáte pojem Kyselina listová?

Klíčová slova: definice, wiki, Jaroslav Seifert, vysvětlení, etymologie, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, formulace, význam slova, synonymum, význam, informace, heslo, slovo

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jaroslav Seifert?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaroslav Seifert? Kdo to byl Jaroslav Seifert? Kdy se narodil Jaroslav Seifert? Kde se narodil Jaroslav Seifert? Kdy zemřel Jaroslav Seifert? Jaroslav Seifert je v kategorii umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jaroslav Seifert řekněme třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaroslav Seifert i v jiné kategorii než je umělci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.