Kdo je to?
Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Jiří Menzel?

Kdo je to Jiří Menzel? Stručný životopis

Jiří Menzel je známý herec, režisér i spisovatel. Je absolventem oboru režie na FAMU. Ovlivnil nové pojetí českého filmu, jeho první celovečerní film Ostře sledované vlaky byl v roce 1966 oceněn Oscarem, pozdější film Vesničko má, středisková byl na Oscara nominován.
Kromě mnoha filmů, které Jiří Menzel režíroval nebo v nich působil jako herec, je proslulá i jeho spolupráce s více pražskými divadelními scénami, především s Vinohradským divadlem nebo Činoherním klubem.Kdo je to Jiří Menzel? Životopis Jiří Menzel, lidé, osobnosti z umělci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jiří Menzel? s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Jiří Menzel

Národnost: česká
Datum narození: 23. 2. 1938
Místo narození: Praha

Pamatujete si definici pojmu UPS? Víte, co je to Kritické myšlení? Vzpomněli byste si na význam slova Diadém? Pamatujete si definici pojmu Nespolehlivý plátce?

Klíčová slova: etymologie, popis, význam, kdo je Jiří Menzel?, vysvětlení, termín, slovo, význam slova, formulace, synonymum, původ slova, heslo, co je to Jiří Menzel?, co znamená, wiki

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jiří Menzel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jiří Menzel? Kdo to byl Jiří Menzel? Kdy se narodil Jiří Menzel? Kde se narodil Jiří Menzel? Jiří Menzel je v kategorii umělci. Text vytvořen pro server Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Jiří Menzel dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Menzel i v jiné kategorii než je umělci.