Kdo je to?
Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Rejžek?

Kdo je to Rejžek? Stručný životopis

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Rejžek sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Víte, co je to Introvert? Znáte pojem Falafel? Vzpomněli byste si na význam slova Apriori? Pamatujete si definici pojmu Aterom?

Klíčová slova: přesný výraz, formulace, kdo je Rejžek?, vysvětlení, definice, termín, co znamená, původ slova, umělci, popis, slovo, přesný význam, wiki, informace, synonymum

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Rejžek?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Rejžek? Kdo to byl Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek patří do sekce umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Rejžek například v projektu Wikipedie, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.