Kdo je to?
Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Rejžek?

Kdo je to Rejžek? Stručný životopis

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Rejžek s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Pamatujete si definici pojmu Switch? Znáte pojem Nylon? Vzpomněli byste si na význam slova Dřík? Víte, co je to Dceřiná společnost?

Klíčová slova: informace, přesný význam, kdo to je, heslo, umělci, synonymum, přesný výraz, význam, co znamená, Rejžek, pojem, význam pojmu, definice, původ slova, význam slova

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Životopis, kdo je Rejžek? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Rejžek? Kdo to byl Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek se nachází v kategorii umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Rejžek kupříkladu v projektu Wikipedia, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.