Kdo je to?
Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Rejžek?

Kdo je to Rejžek? Stručný životopis

Rejžek Jan je novinář a filmový i hudební kritik. Píše také básně, které vydal ve dvou sbírkách. Předělem v jeho životě se stal rok 1989. Do té doby působil Jan Rejžek jako sportovní novinář a později jako autor recenzí v časopise Melodie, připravoval také klubové hudební pořady a moderoval folkové a rockové festivaly, kdy umožnil Václavu Havlovi vystoupit na veřejnosti. Sám psal příspěvky do samizdatových novin a sháněl podpisy pod petici Několik vět. Aktivně protestoval proti uvěznění Rudolfa Zemana a Jiřího Rumla.
Po roce 1989 prošel řadou zaměstnání a vykonával různé funkce – od úředníka v Kanceláři prezidenta republiky k tiskovému mluvčímu ODA, zpravodajským redaktorem, redaktorem rádia Svobodná Evropa, v Českém rozhlase vedl pořad Kaleidoskop a Kritický klub Jana Rejžka, kde však použil nevhodné výrazy vůči posluchačce a jeho působení pak bylo ukončeno. Pro volbu nevhodných výrazů bývá často předmětem kritiky a dokonce i soudních sporů.Kdo je to Rejžek? Životopis Rejžek, lidé, osobnosti z umělci

Líbí se stručný životopis s osobou Rejžek? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Rejžek

Národnost: česká
Datum narození: 21. června 1954
Místo narození: České Budějovice

Víte, co je to Introvert? Znáte pojem Falafel? Vzpomněli byste si na význam slova Apriori? Pamatujete si definici pojmu Aterom?

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, definice, formulace, původ slova, informace, vysvětlení, význam, slovo, Rejžek, co je to Rejžek?, wiki, heslo, termín, etymologie

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Rejžek? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Rejžek? Kdo to byl Rejžek? Kdy se narodil Rejžek? Kde se narodil Rejžek? Rejžek je v sekci umělci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Rejžek dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Rejžek i v jiné kategorii než je umělci.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.