Kdo je to?
Kdo je to Steven Spielberg? Životopis Steven Spielberg, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Steven Spielberg?

Kdo je to Steven Spielberg? Stručný životopis

Steven Spielberg je označován za historicky nejlepšího a nejproslulejšího režiséra. K jeho dílu se řadí nespočet filmů, které získaly významná ocenění i označení kultovní film. Začínal jako amatér, brzy se mu podařilo prosadit se ve studiu Universal. Zde vznikly jeho první úspěšné filmy jako Čelisti nebo série Indiana Jones, které ovlivnily celý svět. Pověst legendy dovršila další řada filmů, ve kterých je spojena kvalita i přitažlivost (Schindlerův seznam, Jurský park, Zachraňte vojína Ryana, Válka světů a mnoho jiných).
Pro jeho filmy je typická vysoká úroveň i schopnost vydělat vysoké tržby. Steven Spielberg získal řadu Oskarů, Zlaté glóby, ceny Emmy i BAFTA.Kdo je to Steven Spielberg? Životopis Steven Spielberg, lidé, osobnosti z umělci

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Steven Spielberg sdílet s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Steven Spielberg

Národnost: USA
Datum narození: 18.12.1946
Místo narození: Cincinnati

Víte, co je to Křišťál? Znáte pojem BCAA? Vzpomněli byste si na význam slova Etika? Pamatujete si definici pojmu Dornova metoda?

Klíčová slova: umělci, heslo, Steven Spielberg, význam pojmu, formulace, co je to Steven Spielberg?, kdo to je, popis, slovo, význam, termín, etymologie, synonymum, wiki, definice

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Steven Spielberg?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Steven Spielberg? Kdo to byl Steven Spielberg? Kdy se narodil Steven Spielberg? Kde se narodil Steven Spielberg? Steven Spielberg patří do sekce umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Steven Spielberg řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Steven Spielberg i v jiné kategorii než je umělci.