Kdo je to?
Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Kdo je to Heraldik?

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Heraldik? s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kontokorent? Víte, co je to Chlorela? Znáte pojem Okroška? Pamatujete si definici pojmu Palmarín?

Klíčová slova: popis, etymologie, popis, co je to Heraldik?, slovo, Heraldik, synonymum, význam, termín, vysvětlení, wiki, definice, co znamená, kdo je Heraldik?, heslo

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Co znamená Heraldik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Heraldik? Kdo to byl Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik je v sekci věda. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, definici, slovo, termín dejme tomu ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Heraldik i v jiné kategorii než je sekce věda.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.