Kdo je to?
Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Kdo je to Heraldik?

Co znamená a jaký je význam slova Heraldik?

Heraldik je osoba, zabývající se heraldikou, tedy vědou, která zkoumá erby, pravidla a obvyklé postupy, podle kterých se erby tvoří, zakreslují, popisují a také určují. Pojmenování heraldik se odvozuje od slova herold a je původem germánské. Pracovník v tomto oboru se zaměřuje na právo erbovní, erbovní umění a nauku o erbech. Heraldika vznikla již v 19. Století, ovšem jako samostatná historická pomocná věda se prosadila až v 19. století.
Heraldik nezkoumá pouze erby šlechticů a šlechtických rodů, ale i městské a státní znaky a další. Spolupracuje také s dalšími vědami, studuje i historické listiny, které se k udělení erbu vztahují.



Kdo je to, byl Heraldik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Heraldik? Lidé, věda

Budeme rádi, pokud budete definici slova Heraldik sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Kontokorent? Pamatujete si definici pojmu Kyretáž? Znáte pojem Okroška? Vzpomněli byste si na význam slova Didaktika?

Klíčová slova: význam pojmu, význam, etymologie, wiki, definice, Heraldik, věda, popis, vysvětlení, přesný význam, kdo to je, co znamená, synonymum, informace, přesný výraz

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Heraldik, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Heraldik? Kdo to byl Heraldik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Heraldik? Definice pojmu Heraldik se nachází v sekci věda. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než věda.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.