Kdo je to?
Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Oportunista?

Jaký je význam slova Oportunista? Co to znamená?

Oportunista je jedinec, který se při svém jednání a rozhodování neřídí podle svých zásad, ale přizpůsobuje se okolnímu prostředí a těží z výhod, které z takových rozhodnutí plynou. Označení oportunista se v politice objevilo v 19. století a rozšířilo se i do mimopolitických oblastí života. Slovo oportunista má nyní i širší význam - jedná se o hledání a využívání příležitostí k získání lepšího postavení nebo výhod bez ohledu na obecně respektované zásady a vlastní morálku.
V politice má toto pojmenování poněkud hanlivý význam, politik oportunista nemá pevné zásady a řídí se okolnostmi a příležitostmi, náladami veřejnosti a nebere ohled na dlouhodobé důsledky svého jednání.Kdo je to, byl Oportunista? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Oportunista? Lidé, vlastnosti

Tento text (Oportunista) můžete sdílet s vašimi přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Tilápie? Znáte pojem Gopay? Vzpomněli byste si na význam slova Creatin? Pamatujete si definici pojmu Činohra?

Klíčová slova: vlastnosti, etymologie, popis, wiki, původ slova, slovo, informace, kdo je Oportunista?, kdo to je, přesný výraz, přesný význam, význam, synonymum, co znamená, popis

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Oportunista

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Oportunista? Kdo to byl Oportunista? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Oportunista? Definice pojmu Oportunista je v kategorii vlastnosti. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat pojem, slovo, termín, výraz dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Oportunista i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.