Kdo je to?
Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Poustevník?

Jaký je význam slova Poustevník? Co to znamená?

Poustevník je označení pro mnicha, který odešel od ostatních lidí na nějaké velmi opuštěné místo, kde žil sám. Takové místo pak bylo označováno jako poustevna. Cílem odloučení od ostatních lidí byla duchovní očista, modlitby a sdílení Boha.
Poustevníci nejsou výhradou určitého náboženství, lze se s nimi setkat jak v křesťanství, tak v islámu, judaizmu i hinduizmu. Poustevník žil v chatrči nebo v jeskyni, živil se tím, co se mu podařilo sehnat, z almužen nebo z prodeje rukodělných výrobků nebo vlastních výpěstků. Někdy poustevníkům přispívala i vrchnost.Kdo je to, byl Poustevník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Poustevník? Lidé, vlastnosti

Definici slova Poustevník můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Arachnofobie? Pamatujete si definici pojmu Moudrost? Víte, co je to Oukrop? Vzpomněli byste si na význam slova Fabule?

Klíčová slova: definice, kdo to je, význam pojmu, heslo, přesný výraz, vysvětlení, formulace, význam, slovo, synonymum, pojem, co je to Poustevník?, etymologie, kdo je Poustevník?, informace

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Poustevník, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Poustevník? Kdo to byl Poustevník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Poustevník? Definice pojmu Poustevník se nachází v sekci vlastnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, termín např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů podle různých oborů. Zkuste hledání odborného pojmu Poustevník i v jiné kategorii než je sekce vlastnosti.