Kdo je to?
Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Kdo je to Vandal?

Co znamená a jaký je význam slova Vandal?

Vandal bylo označení pro příslušníka jednoho z germánských kmenů, který pocházel pravděpodobně z okolí Baltu nebo ze Skandinávie. Jazykem byla vandalština, patřící mezi indoevropské jazyky. Vandalové sídlili ve Slezsku a také např. na Slovensku. Při stěhování národů se rozšířili po Evropě a dostali se i do Afriky. V Itálii dobyli Vandalové Řím.
Prosluli shromažďováním majetku, především zlata a dalších klenotů. Pro jejich získáni se dopouštěli i zločinu. Vandalská moc a království se postupně zhroutily a jejich říše zanikla. Nezachovaly se po nich žádné památky, protože Vandalové neznali písemnictví.Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Tento text (Vandal) můžete sdílet s přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Wasabi? Znáte pojem Whatsapp? Vzpomněli byste si na význam slova Lyceum? Pamatujete si definici pojmu Ocílka?

Klíčová slova: popis, heslo, kdo to je, synonymum, popis, formulace, co je to Vandal?, význam slova, přesný výraz, kdo je Vandal?, slovo, vysvětlení, přesný význam, význam, termín

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vandal

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vandal? Kdo to byl Vandal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vandal? Definice pojmu Vandal je v kategorii zločin. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například na české Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto hledat termín Vandal hledat i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.