Kdo je to?
Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Kdo je to Vandal?

Co znamená a jaký je význam slova Vandal?

Vandal bylo označení pro příslušníka jednoho z germánských kmenů, který pocházel pravděpodobně z okolí Baltu nebo ze Skandinávie. Jazykem byla vandalština, patřící mezi indoevropské jazyky. Vandalové sídlili ve Slezsku a také např. na Slovensku. Při stěhování národů se rozšířili po Evropě a dostali se i do Afriky. V Itálii dobyli Vandalové Řím.
Prosluli shromažďováním majetku, především zlata a dalších klenotů. Pro jejich získáni se dopouštěli i zločinu. Vandalská moc a království se postupně zhroutily a jejich říše zanikla. Nezachovaly se po nich žádné památky, protože Vandalové neznali písemnictví.Kdo je to, byl Vandal? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vandal? Lidé, zločin

Zaujalo vás slovo, termín Vandal? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Tilápie? Znáte pojem Sorbitol? Znáte pojem Bluetooth? Víte, co je to Denotace?

Klíčová slova: informace, přesný význam, co je to Vandal?, wiki, co znamená, Vandal, formulace, přesný výraz, heslo, vysvětlení, popis, původ slova, kdo je Vandal?, pojem, etymologie

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Vysvětlení významu slova Vandal, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Vandal? Kdo to byl Vandal? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vandal? Definice pojmu Vandal se nachází v sekci zločin. Text vytvořen pro server Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste najít výraz, termín, heslo, výraz např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Vandal i v jiných kategoriích (než zločin).

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.