Kdo je to?
Kdo je to Tupec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tupec? Lidé, hanlivé

Kdo je to Tupec?

Jaký je význam slova Tupec? Co to znamená?

Tupec je hanlivé označení pro hloupého, neinteligentního člověka. Pokud o někom řekneme, že je tupec, je z toho patrné jednak zřejmé pohrdání, jednak z toho vyplývá, že se jedná o pomalu a těžce chápajícího člověka. Nazveme-li někoho tupcem, můžeme ve stejném smyslu použít i slovní spojení, že je dotyčný natvrdlý nebo že je to pěkný tatar (= člověk, který nám nerozumí, odvozeno od národa Tatarů, jejichž jazyk byl velmi vzdálený od všech evropských řečí; Evropané přišli s Tatary do bližšího kontaktu při válečných taženích Mongolů - nesprávně Tatarů - do Evropy ve 13. století). Nad tupcem většinou mávneme rukou a předem vzdáváme jakékoliv snahy o vysvětlování čehokoliv, neboť by to bylo marné, zbytečné, bez efektu.


Kdo je to Tupec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Tupec? Lidé, hanlivé

Budeme rádi, pokud budete definici slova Tupec sdílet s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Víte, co je to Čapí hnízdo? Znáte pojem Pálení žáhy? Vzpomněli byste si na význam slova Biopsie? Vzpomenete si na definici slova Mastektomie?

Klíčová slova: hanlivé, vysvětlení, heslo, informace, termín, odborný výraz, význam pojmu, synonymum, formulace, Tupec, etymologie, Tupec, přesný výraz, pojem, definice, význam

Pojem Tupec je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat heslo Tupec ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Tupec ve vyhledávači Yahoo

Najít výraz Tupec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Tupec ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Tupec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tupec například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Tupec

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Tupec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Tupec? Definice pojmu Tupec se nachází v sekci Hanlivé

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat výraz, termín, heslo, výraz například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste hledat odborný výraz Tupec i v jiné sekci než je kategorie hanlivé.