Kdo je to?
Kdo je Jamie Dornan? Životopis Jamie Dornan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Jamie Dornan

Kdo je Jamie Dornan? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

James Dornan, známý spíše jako Jamie, je filmový a seriálový herec, muzikant a model, který se nejvíce proslavil hlavní rolí Christiana Greye v erotické trilogii Padesát odstínů šedi. Dornan se narodil v hlavním městě Severního Irska v Belfastu ve čtvrti zvané Holywood do rodiny gynekologa a porodníka. Jamie má další dvě starší sestry. Když měl šestnáct let, jeho matka zemřela na rakovinu slinivky břišní. Po střední škole studoval na Methodist College v Belfastu, kde se kromě studia věnoval hraní rugby a byl v souboru dramatického oddělení. Po dokončení Methodist College studoval Teeside University, kterou však nedokončil a přestěhoval se do Londýna, aby se mohl věnovat modelingu a herectví (2010).
Dornan v modelingové branži spolupracoval s renomovanými značkami jako Dior, Calvin Klein, Armani nebo Asquascutum.
Ve filmu Jamie debutoval v historickém filmu Marie Antoinetta v roce 2006 po boku herečky Kirsten Dunst. Dále se objevil v hororovém snímku Beyong the Rave (2008), v dramatu Shadows in the Sun (2009), Flying Home (2014). Zlom v jeho herecké kariéře přišel roku 2015, kdy získal hlavní roli miliardáře Christiana Greye v erotickém thrilleru Padesát odstínů šedi. Christiana Greye ztvárnil i v dalších dvou pokračováních Padesát odstínů temnoty (2017) a Padesát odstínů svobody (2018). Mezi jeho další úspěšné filmy patří The Siege of Jadotville, historický Anthropoid (2016), Robin Hood (2018), Konec a začátky (2019), Romance po Irsku (2020) a Belfast (2021).
Dornan se proslavil také díky roli šerifa Grahama v americkém seriálu Bylo, nebylo (2011 – 2013), v seriálu The Fall (2013 – 2016), Nové světy (2014) a The Tourist (2022).
Od roku 2013 je ženatý s britskou herečkou Amelií Warner, se kterou má celkem tři děti (Dulcie, Elva a Alberta).Kdo je Jamie Dornan? Životopis Jamie Dornan, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Jamie Dornan

Národnost: irská
Datum narození: 1. 5. 1982
Místo narození: Holywood, Belfast, Severní Irsko

Popis osobnosti Jamie Dornan můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Tavná pistole? Pamatujete si definici pojmu Černý kašel? Znáte pojem Audiokniha? Vzpomněli byste si co znamená slovo Evoluce?

Klíčová slova: vysvětlení, herectví, Jamie Dornan, wiki, život, zajímavosti, herectví, Jamie Dornan, osobnost, popis, národnost, narození, životopis, lexikon, kde se narodil Jamie Dornan?, kdy se narodil Jamie Dornan?

Pojem Jamie Dornan je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jamie Dornan

Hledat heslo Jamie Dornan v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jamie Dornan ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Jamie Dornan na Google.cz

Vyhledat termín Jamie Dornan ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat heslo Jamie Dornan ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jamie Dornan například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Životopis, kdo je Jamie Dornan? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jamie Dornan? Kdy se narodil Jamie Dornan? Kde se narodil Jamie Dornan? Jamie Dornan je v sekci Herectví

Kategorie herectví, modrooký stařec, jamie Dornan, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Jamie Dornan dejme tomu ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jamie Dornan i v jiné kategorii než je herectví.