Kdo je to?
Kdo je Michaela Kuklová? Životopis Michaela Kuklová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Michaela Kuklová

Kdo je Michaela Kuklová? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Michaela Kuklová je česká herečka.
Vystudovala DAMU. Na divadelní scéně působila v divadle v Ústí nad Labem a také v Činoherním klubu.
V televizních pohádkách a pořadech pro děti se objevovala už od dětského věku. První větší role získala už v roce 1981. Ve své herecké kariéře se proslavila především hlavními rolemi v pohádkách. Těmi nejvýraznějšími jsou zřejmě role v pohádkách Zdeňka Trošky - Markýtky ve Z pekla štěstí a Z pekla štěstí 2 (1999 a 2001) a Jasněnky v O princezně Jasněnce a létajícím ševci.
Z nepohádkových snímků zmiňme například její roli v Příliš hlučné samotě (1994), v erotických komediích Playgirls a Playgrils 2 (1995) nebo menší roli v dramatu Všichni moji blízcí (1999). Výraznou roli získala v historickém romantickém snímku Andělská tvář, kde hrála po boku svého tehdejšího manžela Jiřího Pomeje.
Kromě českých filmů se v průběhu kariéry objevovala v menších rolích i v zahraniční tvorbě - např. seriál Místo činu.
Po roce 2010 už Kuklovou vídáme v české televizní a filmové tvorbě jen sporadicky.Kdo je Michaela Kuklová? Životopis Michaela Kuklová, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní data o osobě Michaela Kuklová

Národnost: česká
Datum narození: 8. dubna 1968
Místo narození: Praha

Tento text (Michaela Kuklová) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Woodcraft? Víte co je Klub českých turistů? Vzpomněli byste si co znamená slovo Suché víno? Vzpomněli byste si co označuje výraz Road movie?

Klíčová slova: Michaela Kuklová, zajímavosti, popis, wikipedie, informace, lexikon, biografie, život, místo narození, Michaela Kuklová, narození, wiki, vysvětlení, datum narození, kdy se narodila Michaela Kuklová?, kdo je Michaela Kuklová?

Pojem Michaela Kuklová je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat termín Michaela Kuklová ve Wikipedii

Vyhledat výraz Michaela Kuklová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Michaela Kuklová na Google.cz

Zkusit najít Michaela Kuklová ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Michaela Kuklová ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michaela Kuklová například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Michaela Kuklová?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Michaela Kuklová? Kdy se narodila Michaela Kuklová? Kde se narodila Michaela Kuklová? Michaela Kuklová patří do kategorie Herectví

Kategorie herectví, herec hnědé oči, michaela Kuklová, ilustrační obrázek

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Michaela Kuklová řekněme třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michaela Kuklová i v jiné kategorii než je herectví.