Kdo je to?
Kdo je Susan Sarandon? Životopis Susan Sarandon, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Susan Sarandon

Kdo je Susan Sarandon? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Susan Abigail Sarandon (rodné příjmení Tomalin) je slavná americká filmová a seriálová herečka, sociální a politická aktivistka a držitelka cen Oscar (Mrtvý muž přichází) a BAFTA. Sarandon se narodila v New Yorku a měla dalších 8 sourozenců. Po střední škole začala studovat drama na The Catholic University of America (bakalářský titul). Chtěla se stát herečkou a roku 1969 šla na casting filmu Joe. Porotě se zalíbila natolik, že dostala hlavní roli. Od té doby neměla o role nouzi a zahrála si v komedii Na titulní straně (1974), v dramatu Velký Waldo Pepper (1975), Druhá strana půlnoci (1977), Děvčátko (1978), Atlantic City (1980), za který byla poprvé nominovaná na Oscara, Čarodějky z Eastwicku (1987). Obrovský úspěch zaznamenal film Durhamští býci z roku 1988. S hercem Timem Robbinsem se poté dali dohromady a měli spolu dvě děti. Největší úspěchy přinesly Sarandon až 90. léta, kde postupně ztvárnila hlavní roli ve filmu Thelma a Louise z roku 1991 (druhá nominace na Oscara), Lék pro Lorenza (1992) – třetí nominace na Oscara, Malé ženy, Nebezpečný klient (1994) – čtvrtá nominace na Oscara, zisk ceny BAFTA a konečně snímek Mrtvý muž přichází (1995) – poslední a pátá nominace, která už znamenala zisk jejího prvního Oscara za hlavní roli. Většího úspěchu se poté už nedočkala. Objevila se ještě v úspěšných filmech Zlatíčko (2004), Pevné pouto (2009), Doktor Smrt (2010) nebo Atlas mraků (2012). Doposud natočila okolo 120 filmů.
Mimo jiné se Sarandon objevila v jedné epizodě seriálu Přátelé, ve dvou epizodách animovaného seriálu Simpsnovi nebo Rick a Morty. Během let 2017-19 hrála v krimi seriálu Ray Donovan.Kdo je Susan Sarandon? Životopis Susan Sarandon, osobnosti, slavná žena z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Susan Sarandon

Národnost: americká
Datum narození: 4. 10. 1946
Místo narození: New York, USA

Popis osobnosti Susan Sarandon můžete sdílet s vašimi kamarády na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Znáte termín Hltnost? Pamatujete si definici pojmu 4EVER? Vzpomenete si na definici slova Procesor? Vzpomněli byste si co znamená slovo Žakár?

Klíčová slova: herectví, herectví, wiki, kdy se narodila Susan Sarandon?, wikipedie, místo narození, národnost, osobnost, kde se narodila Susan Sarandon?, popis, vysvětlení, informace, Susan Sarandon, osobnosti, zajímavosti, Susan Sarandon

Pojem Susan Sarandon je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Susan Sarandon hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít frázi Susan Sarandon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Susan Sarandon ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Susan Sarandon ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Susan Sarandon na Youtube

Zkusit najít pojem Susan Sarandon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Susan Sarandon například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Susan Sarandon? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Susan Sarandon? Kdy se narodila Susan Sarandon? Kde se narodila Susan Sarandon? Susan Sarandon je v sekci Herectví

Kategorie herectví, herec brunet, susan Sarandon, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Susan Sarandon dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Susan Sarandon i v jiné kategorii než je herectví.