Kdo je to?
Kdo je Tomáš Hanák? Životopis Tomáš Hanák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Tomáš Hanák

Kdo je Tomáš Hanák? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Tomáš Hanák je český filmový a seriálový herec, moderátor, komik, hudební skladatel. Hanák se narodil ve slovenském městě Kremnica. S rodiči hodně cestoval a strávil dokonce 2 roky na ostrově Kuba, kde byl jeho otec pracovně. V mládí se Hanák hodně věnoval veslování, ve kterém začal reprezentovat Československo (několikrát se stal mistrem Československa). S rodiči se usadil v Praze, kde navštěvoval Gymnázium Budějovická. Po maturitě se přihlásil na DAMU, ale nebyl přijat. Místo toho započal studium na VŠE v Praze (obor zahraniční obchod). Údajně byl ze školy vyloučen za šíření textů proti tehdejšímu režimu. Podařilo se mu získat angažmá v pražském divadle Sklep (herec a autor).
Ve filmu Hanák debutoval roku 1984 snímkem Poklad hraběte Chamaré. Mezi jeho další úspěšné snímky patří Bony a klid (1987), Pražská 5, Kopytem sem, kopytem tam (1988), Kouř (1990), Nehynoucí láska, Díky za každé nové ráno (1994), Zdivočelá země (1997), Pasti, pasti, pastičky (1998), Rebelové (2001), Mazaný Filip (2003), Skřítek, hollywoodský snímek Kletba bratří Grimmů, Doblba! (2005), Prachy dělaj člověka (2006), Gympl (2007), Nestyda (2008) a další. Doposud se Hanák objevil ve více než 50 filmech.
Hanák si zahrál také v českých televizních seriálech jako Náhrdelník, Česká soda (1993), Zdivočelá země (2001), Místo nahoře (2004), Dobrá čtvrť (2005), Comeback (2009), Policajti z centra (2012), Zoo (2016), Strážmistr Topinka (2019), Osada (2021).
Na televizní stanici HBO vystupoval jako stand-up komik v pořadu Na stojáka. Dříve měl problém s alkoholem, který vyřešil v protialkoholní léčebně (abstinuje od roku 1994). Moderuje charitativní pořad Pomozte dětem. Se svou ženou má 3 děti.
Hanák je také skladatel a hudebník. Doposud vydal 2 alba pod názvy Splašil se kůň našíř (1995) a Tomáš Hanák (2009).Kdo je Tomáš Hanák? Životopis Tomáš Hanák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Tomáš Hanák

Národnost: česká
Datum narození: 27. 3. 1957
Místo narození: Kremnica, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Tomáš Hanák? Potom se podělte s dalšími osobami na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Záhlubník? Znáte termín Marmoleum? Víte, co je to Skener? Víte, co je to Lunt?

Klíčová slova: popis, herectví, osobnost, vysvětlení, wikipedie, biografie, místo narození, životopis, zajímavosti, informace, herectví, Tomáš Hanák, kdo je Tomáš Hanák?, osobnosti, národnost, narození

Pojem Tomáš Hanák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Tomáš Hanák doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít pojem Tomáš Hanák ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Tomáš Hanák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Tomáš Hanák ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Tomáš Hanák ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Tomáš Hanák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Tomáš Hanák například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Tomáš Hanák?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Tomáš Hanák? Kdy se narodil Tomáš Hanák? Kde se narodil Tomáš Hanák? Tomáš Hanák se nachází v kategorii Herectví

Kategorie herectví, dlouhovlasý starý muž, tomáš Hanák, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Doporučujeme vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Tomáš Hanák řekněme třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Tomáš Hanák i v jiné kategorii než je herectví.