Kdo je to?
Kdo je Helena Vondráčková? Životopis Helena Vondráčková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Helena Vondráčková

Kdo je Helena Vondráčková? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Helena Vondráčková je česká zpěvačka a herečka.
Helena se narodila 24. června 1947 v Praze, její otec se jmenoval Jiří Vondráček a matka Blažena Vondráčková. Dětství však neprožila v Praze, ale v městečku Slatiňany ve východních Čechách, a to spolu se svým bratrem Jiřím a nevlastní sestrou Zdenou, která pocházela z předchozího manželství Heleniny maminky. Od dětství hrála na klavír a zpívala, ale hudbě se původně profesionálně věnovat nechtěla - naopak studovala cizí jazyky. Zlom však nastal v roce 1964, kdy ji její otec přihlásil do soutěže „Hledáme nové talenty“, kterou suverénně vyhrála s písněmi Summertime a The Man I Love od George Gershwina. Již o rok později obdržela Zlatého slavíka, a to díky písním Červená řeka a Pátá. Po tomto úspěchu získala angažmá v divadle Rokoko, kde se setkala s Václavem Neckářem a Martou Kubišovou a spolu vytvořili trio Golden Kids. V roce 1968 hrála Helena Vondráčková hlavní roli princezny Helenky v pohádce Šíleně smutná princezna. Již v roce 1970 se trio Golden Kids nuceně rozpadlo, protože Martě Kubišové bylo za její názory zakázáno veřejně účinkovat. Od 70. let tak vystupovala Helena Vondráčková (ale i Václav Neckář) sólově, a to jak v Čechách, tak i v zahraničí. Alba natočila například v Západním Německu nebo v Japonsku, vystoupila na hudebních festivalech v Kanadě, Turecku, Brazílii a jinde. V roce 1977 se objevila v další filmové roli, tentokrát jako partnerka Luďka Soboty ve snímku „Jen ho nechte, ať se bojí“. V témže roce se její podpis objevil u Anticharty, není však jisté, zda ji skutečně podepsala sama herečka, protože v té době byla pracovně v Polsku. Další fáma, která jí za normalizace mohla poškodit, byla, že je milenkou komunistického funkcionáře Lubomíra Štrougala, nicméně ani to nebylo nikdy potvrzeno. V 80. letech spolupracovala třeba s Jiřím Kornem, později měla doprovodnou skupiny s názvem Bacily. Díky své slávě se stala i moderátorkou, a to když uváděla pořad Sejdeme se na výsluní. Za své dílo získala v roce 1982 titul zasloužilá umělkyně. Po sametové revoluci ztvárnila hned několik rolí v muzikálech: Bídníci, Cats, Hello Dolly aj. V roce 2009 alternovala s Hanou Zagorovou hlavní roli v muzikálu Mona Lisa, který se hrál v divadle Broadway. Vystoupila také ve slavné Carnegie Hall v New Yorku (2005). V roce 2017 získala další ocenění, a to Medaili za zásluhy. Jinak se pravidelně umisťuje v anketě Zlatý slavík / Český slavík.
K Heleniným kontroverzím patří její soudní spory, které vedla jak s bulvárem, tak se svými kolegyněmi nebo s firmami. Prohrála třeba spor s Martou Kubišovou. V roce 2019 pak zažalovala deník Blesk za článek, ve kterém bylo zmíněno, že vrchol své kariéry má již za sebou. Se soudními spory jí pomáhá její manžel Martin Michal.
V osobním životě byla nejprve provdána za německého hudebníka Helmuta Sickela (1982-2001), po rozvodu se později provdala za Martina Michala (svatba se konala na Karlštejně). Helena Vondráčková nemá děti, v současnosti žije v Řitce v okrese Praha-západ. Její neteří je herečka a zpěvačka Lucie Vondráčková, se kterou ale nemá růžové vztahy.Kdo je Helena Vondráčková? Životopis Helena Vondráčková, osobnosti, slavná žena z kategorie hudba

Základní údaje o osobě Helena Vondráčková

Národnost: česká
Datum narození: 24. 6. 1947
Místo narození: Praha

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Helena Vondráčková s kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz PSČ? Znáte termín Pomologie? Znáte pojem Mainstream? Víte, co je to Alexie?

Klíčová slova: životopis, život, informace, Helena Vondráčková, národnost, osobnosti, popis, narození, biografie, vysvětlení, hudba, místo narození, osobnost, kdy se narodila Helena Vondráčková?, wikipedie, kde se narodila Helena Vondráčková?

Pojem Helena Vondráčková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat termín Helena Vondráčková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Helena Vondráčková ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Helena Vondráčková ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Helena Vondráčková ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Helena Vondráčková na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Helena Vondráčková například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Helena Vondráčková? Stručná biografie

Teď už víte Kdo je to Helena Vondráčková? Kdy se narodila Helena Vondráčková? Kde se narodila Helena Vondráčková? Helena Vondráčková se nachází v kategorii Hudba

Kategorie hudba, černá kytara, helena Vondráčková, ilustrační obrázek

Napsáno redaktory Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Můžete se pokusit také najít informace osobnost, osobu, člověka Helena Vondráčková dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Helena Vondráčková i v jiné kategorii než je hudba.