Kdo je to?
Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jaromír Nohavica?

Kdo je to Jaromír Nohavica? Stručný životopis

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Tento text (Jaromír Nohavica) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Tepelné čerpadlo? Vzpomenete si na definici slova Remarketing? Víte co je Hrdobec? Vzpomněli byste si na význam slova Kortikoidy?

Klíčová slova: termín, popis, přesný výraz, význam pojmu, wiki, informace, význam slova, vysvětlení, co znamená, přesný význam, pojem, význam, odborný výraz, kdo je Jaromír Nohavica?, kdo to je, co je to Jaromír Nohavica?

Pojem Jaromír Nohavica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Najít slovo Jaromír Nohavica ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Jaromír Nohavica ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jaromír Nohavica ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Jaromír Nohavica na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nohavica například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Nohavica?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdo to byl Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica je v kategorii hudba. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.