Kdo je to?
Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jaromír Nohavica?

Kdo je to Jaromír Nohavica? Stručný životopis

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní data o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Sdílejte tuto stránku s osobností Jaromír Nohavica se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Syřidlo? Vzpomněli byste si na význam slova Lejch? Víte co je GMO? Znáte definici termínu Spektiv?

Klíčová slova: termín, co je to Jaromír Nohavica?, přesný výraz, kdo to je, přesný význam, definice, etymologie, informace, původ slova, odborný výraz, formulace, co znamená, synonymum, význam pojmu, význam, význam slova

Pojem Jaromír Nohavica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jaromír Nohavica lze najít v následujících zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Jaromír Nohavica ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Jaromír Nohavica ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Jaromír Nohavica na Youtube

Hledat výraz Jaromír Nohavica ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nohavica například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jaromír Nohavica

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdo to byl Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica dejme tomu např. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.