Kdo je to?
Kdo je Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Kdo je Jaromír Nohavica?

Kdo je Jaromír Nohavica? Životopis, informace, biografie, hudba

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Základní informace o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Líbí se stručný životopis s osobou Jaromír Nohavica? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si na význam slova Syřidlo? Víte, co je to Sójové maso? Víte co je Odstupné? Rozumíte pojmu Hlezno?

Klíčová slova: životopis, datum narození, národnost, kdo je Jaromír Nohavica?, osobnosti, biografie, Jaromír Nohavica, zajímavosti, wiki, hudba, narození, místo narození, život, osobnost, wikipedie, kdy se narodil Jaromír Nohavica?

Pojem Jaromír Nohavica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Jaromír Nohavica ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Jaromír Nohavica na Youtube

Zkusit najít Jaromír Nohavica ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaromír Nohavica ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nohavica například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Nohavica?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica patří do sekce Hudba

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.