Kdo je to?
Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jaromír Nohavica?

Kdo je to Jaromír Nohavica? Stručný životopis

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jaromír Nohavica sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Syřidlo? Víte co je ADHD? Víte co je GMO? Vzpomněli byste si co označuje výraz Kartel?

Klíčová slova: informace, přesný výraz, wiki, kdo to je, popis, co znamená, vysvětlení, přesný význam, význam, význam pojmu, slovo, původ slova, termín, pojem, kdo je Jaromír Nohavica?, hudba

Pojem Jaromír Nohavica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat pojem Jaromír Nohavica ve Wikislovníku

Najít slovo Jaromír Nohavica v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Jaromír Nohavica ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Jaromír Nohavica ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nohavica například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Nohavica?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdo to byl Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica patří do sekce hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.