Kdo je to?
Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Jaromír Nohavica?

Kdo je to Jaromír Nohavica? Stručný životopis

Jaromír Nohavica je zpěvák, textař, skladatel, kytarista a lidový písničkář. Tvořit a hrát začal již v dětském věku, hraje na více hudebních nástrojů. Nedokončil vysokoškolská studia a po několika zaměstnání se stal textařem na volné noze. Psal například pro Marii Rottrovou nebo Věru Špinarovou, vystupoval s kapelami i individuálně. Skládá i libreta a píše filmovou hudbu, za niž získal Českého lva. Ocenění získal i za album Divné století. Má také několik cen Anděl a od prezidenta Miloše Zemana dostal medaili Za zásluhy v oblasti umění.
Jaromír Nohavica byl spolupracovníkem StB, po řadě mediálních kauz nerad komunikuje s tiskem. Svým fanouškům se hodně věnuje prostřednictvím internetu.Kdo je to Jaromír Nohavica? Životopis Jaromír Nohavica, lidé, osobnosti z hudba

Hlavní informace o osobě Jaromír Nohavica

Národnost: česká
Datum narození: 7. června 1953
Místo narození: Ostrava

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jaromír Nohavica sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Tepelné čerpadlo? Vzpomněli byste si co označuje výraz Výkon? Víte co je Pišingr? Znáte termín S-rank?

Klíčová slova: přesný význam, lexikon, původ slova, význam pojmu, význam slova, informace, přesný výraz, hudba, synonymum, heslo, pojem, význam, definice, etymologie, vysvětlení, formulace

Pojem Jaromír Nohavica je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Jaromír Nohavica lze najít v následujících zdrojích

Najít heslo Jaromír Nohavica ve Wikislovníku

Hledat pojem Jaromír Nohavica ve vyhledávači Qwant

Hledejte bez špehování slovo Jaromír Nohavica ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jaromír Nohavica ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jaromír Nohavica například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Biografie, životopis, kdo je to Jaromír Nohavica?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jaromír Nohavica? Kdo to byl Jaromír Nohavica? Kdy se narodil Jaromír Nohavica? Kde se narodil Jaromír Nohavica? Jaromír Nohavica patří do sekce hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Jaromír Nohavica kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jaromír Nohavica i v jiné kategorii než je hudba.