Kdo je to?
Kdo je to, byl Bůh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bůh? Lidé, křesťanství

Kdo je to Bůh?

Jaký je význam slova Bůh? Co to znamená?

V různých náboženstvích je bůh vnímán jako mocná (až všemocná) nadlidská, nadpřirozená a většinou také nesmrtelná bytost. Bůh je předmětem náboženské úcty, lidé se k němu modlí nebo mu přinášejí oběti. Konkrétní podoby uctívání boha nebo bohů se liší podle typu a charakteru náboženství (jednobožství, mnohobožství). Každé náboženství má své zvyky a tradice, např. islám zakazuje zobrazování božské bytosti. Bůh (nebo bohové) bývá považován za stvořitele světa a lidí.Kdo je to, byl Bůh? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Bůh? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Bůh se známými na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Balada? Znáte definici termínu Státní dluh? Víte co je Láska? Pamatujete si definici pojmu Pranýř?

Klíčová slova: termín, odborný výraz, vysvětlení, popis, pojem, lexikon, význam pojmu, heslo, původ slova, co je to Bůh?, co znamená, Bůh, wiki, etymologie, formulace, význam slova

Pojem Bůh je v kategorii Křesťanství, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat pojem Bůh ve Wikipedii

Zkusit najít Bůh ve Wikislovníku

Hledat slovo Bůh ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Bůh ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Bůh například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Vysvětlení významu slova Bůh, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Bůh? Kdo to byl Bůh? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Bůh? Definice pojmu Bůh je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též zkusit najít výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíš komplexnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v křesťanství.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?