Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Hlavní informace o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Popis osobnosti Buddha můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Betlém? Pamatujete si definici pojmu Hybridní televize? Rozumíte pojmu Maizena? Vzpomněli byste si co znamená slovo Akumulátor?

Klíčová slova: lexikon, termín, slovo, přesný význam, formulace, co je to Buddha?, co znamená, wiki, odborný výraz, etymologie, kdo to je, popis, definice, informace, Buddha, význam pojmu

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Buddha lze najít v následujících zdrojích

Hledat slovo Buddha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Buddha ve Wikislovníku

Zkusit najít Buddha ve Wikipedii

Najít heslo Buddha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Buddha? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha se nachází v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Buddha dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.