Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, osobnosti, slavný člověk z kategorie náboženství

Kdo byl Buddha?

Kdo byl Buddha? Životopis, informace, biografie, náboženství

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, osobnosti, slavný člověk z kategorie náboženství

Hlavní data o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Tento text (Buddha) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte co je Betlém? Znáte pojem Ethernet? Rozumíte pojmu Mandala? Vzpomenete si na definici slova Exkoriace?

Klíčová slova: náboženství, datum narození, životopis, popis, místo narození, život, Kdy zemřel Buddha, kdo to je, wiki, kdy se narodil Buddha?, náboženství, informace, lexikon, Buddha, zajímavosti, kde se narodil Buddha?

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Hledejte výraz Buddha v dalších zdrojích

Hledat pojem Buddha ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít frázi Buddha ve Wikislovníku

Hledejte bez špehování slovo Buddha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Buddha ve Wikipedii

Hledat frázi Buddha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Buddha

Na této webové stránce jste se dozvěděli Kdo byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha se nachází v kategorii Náboženství

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Aktuální informace lze většinou nalézt osobnost, osobu, člověka Buddha dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.