Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Základní informace o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Buddha? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Betlém? Rozumíte pojmu Cimbuří? Rozumíte pojmu Mandala? Znáte pojem Geneze?

Klíčová slova: význam pojmu, význam, význam slova, synonymum, lexikon, původ slova, informace, popis, náboženství, termín, popis, slovo, vysvětlení, definice, odborný výraz, přesný výraz

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít frázi Buddha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Buddha ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Buddha ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buddha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Buddha?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha je v kategorii náboženství. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Buddha řekněme třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.