Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Základní údaje o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Buddha s kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Betlém? Znáte definici termínu Poříz? Rozumíte pojmu Mandala? Pamatujete si definici pojmu Lymfodrenáž?

Klíčová slova: přesný význam, odborný výraz, definice, kdo to je, náboženství, popis, formulace, etymologie, co znamená, kdo je Buddha?, heslo, informace, Buddha, lexikon, termín, přesný výraz

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Buddha

Vyhledat pojem Buddha na Google.cz

Hledat pojem Buddha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Buddha ve Wikipedii

Najít slovo Buddha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Buddha? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha se nachází v kategorii náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Buddha třeba v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.