Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Hlavní informace o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Popis osobnosti Buddha můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Betlém? Pamatujete si definici pojmu Spojka? Rozumíte pojmu Modem? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přístavek?

Klíčová slova: popis, význam pojmu, co znamená, co je to Buddha?, heslo, pojem, formulace, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, wiki, význam slova, význam, náboženství, Buddha, termín

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Buddha lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít Buddha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Buddha ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Buddha ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Buddha ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Buddha?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha patří do sekce náboženství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Buddha kupř. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.