Kdo je to?
Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Kdo je to Buddha?

Kdo to byl Buddha? Stručný životopis

Buddha, vlastním jménem Siddhárta Gautanama, je označení zakladatele náboženského - filozofického směru dnes označovaného buddhismus. Gautanama pocházel z královského rodu a ve svých asi 35 letech dosáhl osvícení - slovo buddha lze přeložit jako "osvícený", "probuzený". Dnešní buddhismus má několik větví a patří mezi nejstarší stále praktikovaná náboženství.Kdo byl Buddha? Životopis Buddha, slavní lidé, osobnosti z náboženství

Základní informace o osobě Buddha

Národnost: Šákja
Datum narození: 564/ 563 př.n.l.
Místo narození: Kapilavast
Datum úmrtí: 13.10. 484/ 483 př.n.l.

Líbí se stručný životopis s osobou Buddha? Pak se podělte s vašimi kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Betlém? Víte, co je to Dermatovenerologie? Rozumíte pojmu Modem? Rozumíte pojmu Pokora?

Klíčová slova: popis, termín, Buddha, kdo to je, formulace, popis, definice, vysvětlení, význam pojmu, lexikon, původ slova, synonymum, kdo je Buddha?, heslo, přesný význam, náboženství

Pojem Buddha je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Buddha doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Buddha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít frázi Buddha na Google.cz

Zkusit najít Buddha v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Buddha ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Buddha například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Buddha? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Buddha? Kdo to byl Buddha? Kdy se narodil Buddha? Kde se narodil Buddha? Kdy zemřel Buddha? Buddha je v sekci náboženství. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Buddha dejme tomu třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Buddha i v jiné kategorii než je náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.