Kdo je to?
Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Abraham Lincoln?

Kdo to byl Abraham Lincoln? Stručný životopis

Abraham Lincoln, 16. prezident USA. Úřad zastával v letech 1861-1865. Byl prvním prezidentem za Republikánskou stranu. Původem byl právníkem. Má velkou zásluhu na zrušení otroctví.
Byl vůdcem severních států v Americké občanské válce. Prezidentem byl zvolen i na druhé období, ale podlehl zranění mři pokusu o vraždu, kterého se dopustil jižanský přívrženec John Wilkes Booth. Abraham Lincoln dodnes slouží jako vzor amerických politiků.Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Abraham Lincoln

Národnost: USA
Datum narození: 12. února 1809
Místo narození: Hardin County
Datum úmrtí: 15. dubna 1865

Tento text (Abraham Lincoln) můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Eupnoe? Rozumíte pojmu Katamarán? Znáte definici termínu Horká čokoláda? Znáte pojem Aminokyselina?

Klíčová slova: co znamená, původ slova, panovníci, vysvětlení, slovo, kdo to je, přesný výraz, význam slova, formulace, informace, význam, termín, heslo, odborný výraz, definice, Abraham Lincoln

Pojem Abraham Lincoln je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Abraham Lincoln ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Abraham Lincoln ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Abraham Lincoln ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Abraham Lincoln na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Abraham Lincoln například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Abraham Lincoln

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Abraham Lincoln? Kdo to byl Abraham Lincoln? Kdy se narodil Abraham Lincoln? Kde se narodil Abraham Lincoln? Kdy zemřel Abraham Lincoln? Abraham Lincoln je v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Abraham Lincoln řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Abraham Lincoln i v jiné kategorii než je panovníci.