Kdo je to?
Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Abraham Lincoln?

Kdo to byl Abraham Lincoln? Stručný životopis

Abraham Lincoln, 16. prezident USA. Úřad zastával v letech 1861-1865. Byl prvním prezidentem za Republikánskou stranu. Původem byl právníkem. Má velkou zásluhu na zrušení otroctví.
Byl vůdcem severních států v Americké občanské válce. Prezidentem byl zvolen i na druhé období, ale podlehl zranění mři pokusu o vraždu, kterého se dopustil jižanský přívrženec John Wilkes Booth. Abraham Lincoln dodnes slouží jako vzor amerických politiků.Kdo byl Abraham Lincoln? Životopis Abraham Lincoln, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Abraham Lincoln

Národnost: USA
Datum narození: 12. února 1809
Místo narození: Hardin County
Datum úmrtí: 15. dubna 1865

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Abraham Lincoln sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Plná moc? Vzpomenete si na definici slova Nový zákon? Znáte definici termínu Obří slalom? Vzpomněli byste si na význam slova Quinoa?

Klíčová slova: formulace, popis, co znamená, synonymum, význam, kdo je Abraham Lincoln?, informace, odborný výraz, popis, panovníci, přesný význam, kdo to je, wiki, co je to Abraham Lincoln?, lexikon, slovo

Pojem Abraham Lincoln je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Hledat videa s názvem Abraham Lincoln na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Abraham Lincoln ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Abraham Lincoln ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Abraham Lincoln ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Abraham Lincoln například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Abraham Lincoln

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Abraham Lincoln? Kdo to byl Abraham Lincoln? Kdy se narodil Abraham Lincoln? Kde se narodil Abraham Lincoln? Kdy zemřel Abraham Lincoln? Abraham Lincoln se nachází v sekci panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Abraham Lincoln řekněme v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Abraham Lincoln i v jiné kategorii než je panovníci.