Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Adolf Hitler?

Kdo to byl Adolf Hitler? Stručný životopis

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Zaujala vás biografie osobnosti Adolf Hitler? Potom se podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Neurologie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Leukemie? Znáte definici termínu Windows update? Víte co je Abstrakt?

Klíčová slova: formulace, význam slova, lexikon, panovníci, co znamená, původ slova, kdo to je, co je to Adolf Hitler?, informace, přesný výraz, synonymum, wiki, popis, přesný význam, popis, význam pojmu

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Adolf Hitler doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Adolf Hitler na Google.cz

Najít výraz Adolf Hitler ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Adolf Hitler na Youtube

Vyhledat slovo Adolf Hitler ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Adolf Hitler?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Adolf Hitler? Kdo to byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler patří do sekce panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je panovníci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.