Kdo je to?
Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Adolf Hitler?

Kdo to byl Adolf Hitler? Stručný životopis

Adolf Hitler je významnou negativní postavou dějin 20. století. Jedná se o člověka, který dovedl Evropu i další země do druhé světové války a zapříčinil tak ztráty mnoha milionů životů. Po kapitulaci Německa v první světové válce přisoudil jako mnozí jiní vinu za porážku Židům. Stal se pak členem Německé dělnické strany a brzy stanul v jejím čele. Po neúspěšném pokusu o puč v roce 1923 byl Hitler uvězněn a v té době napsal knihu Mein Kampf.
Hospodářská krize vynesla Adolfa Hitlera do křesla říšského kancléře. Od roku 1936 se zaměřil na získávání různých částí okolních států, které okupoval. Útokem na Polsko v roce 1939 začala druhá světová válka. V jejím průběhu se Hitler zaměřil na systematické vyhlazování Židů. V roce 1941 zaútočil na Sovětský svaz a válečné štěstí se přiklonilo na stranu spojenců. V roce 1945 bylo již jasné, že Německo bude poraženo. Při dobývání Berlína spojeneckými vojsky spáchal Adolf Hitler sebevraždu.Kdo byl Adolf Hitler? Životopis Adolf Hitler, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Adolf Hitler

Národnost: rakouská
Datum narození: 20. dubna 1889
Místo narození: Braunau am Ihn
Datum úmrtí: 30. duben 1945

Sdílejte tuto stránku s osobností Adolf Hitler s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Neurologie? Rozumíte pojmu Useň? Znáte definici termínu Windows update? Znáte pojem Hněv?

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, popis, význam slova, původ slova, co znamená, etymologie, popis, termín, informace, přesný výraz, panovníci, wiki, kdo je Adolf Hitler?, význam pojmu, co je to Adolf Hitler?

Pojem Adolf Hitler je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Adolf Hitler

Hledejte bez špehování slovo Adolf Hitler ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Adolf Hitler ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Adolf Hitler na Youtube

Hledat frázi Adolf Hitler ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Adolf Hitler například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Adolf Hitler? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Adolf Hitler? Kdo to byl Adolf Hitler? Kdy se narodil Adolf Hitler? Kde se narodil Adolf Hitler? Kdy zemřel Adolf Hitler? Adolf Hitler je v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Adolf Hitler kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adolf Hitler i v jiné kategorii než je panovníci.

Dejte si při práci pozor na různé hrozby jako viry a malware, které mohou poškodit váš operační systém.