Kdo je to?
Kdo byl Antonín Zápotocký? Životopis Antonín Zápotocký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Antonín Zápotocký?

Kdo to byl Antonín Zápotocký? Stručný životopis

Antonín Zápotocký byl druhým československým komunistickým prezidentem po Klementu Gottwaldovi. Zápotocký byl původní profesí kameník. Od mládí byl členem komunistické strany a odborovým předákem. Později se stal premiérem a prezidentem. Během jeho funkčního období proběhla v roce 1953 kontroverzní měnová reforma.Kdo byl Antonín Zápotocký? Životopis Antonín Zápotocký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Antonín Zápotocký

Národnost: česká
Datum narození: 19.12.1884
Místo narození: Zákolany
Datum úmrtí: 13.11.1957

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Antonín Zápotocký s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bruxismus? Víte, co je to Zemské jádro? Víte, co je to Úroková sazba? Rozumíte pojmu Levice?

Klíčová slova: etymologie, lexikon, formulace, kdo to je, popis, význam slova, synonymum, význam pojmu, původ slova, informace, Antonín Zápotocký, význam, co znamená, popis, definice, termín

Pojem Antonín Zápotocký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Antonín Zápotocký

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Zápotocký ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Antonín Zápotocký ve Wikipedii

Hledat slovo Antonín Zápotocký ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Antonín Zápotocký ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Zápotocký například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Antonín Zápotocký?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Antonín Zápotocký? Kdo to byl Antonín Zápotocký? Kdy se narodil Antonín Zápotocký? Kde se narodil Antonín Zápotocký? Kdy zemřel Antonín Zápotocký? Antonín Zápotocký patří do sekce panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Antonín Zápotocký dejme tomu například v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Zápotocký i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.