Kdo je to?
Kdo byl Antonín Zápotocký? Životopis Antonín Zápotocký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Antonín Zápotocký?

Kdo to byl Antonín Zápotocký? Stručný životopis

Antonín Zápotocký byl druhým československým komunistickým prezidentem po Klementu Gottwaldovi. Zápotocký byl původní profesí kameník. Od mládí byl členem komunistické strany a odborovým předákem. Později se stal premiérem a prezidentem. Během jeho funkčního období proběhla v roce 1953 kontroverzní měnová reforma.Kdo byl Antonín Zápotocký? Životopis Antonín Zápotocký, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Antonín Zápotocký

Národnost: česká
Datum narození: 19.12.1884
Místo narození: Zákolany
Datum úmrtí: 13.11.1957

Popis osobnosti Antonín Zápotocký můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Bruxismus? Vzpomenete si na definici slova Twitter? Víte, co je to Tiráž? Vzpomněli byste si na význam slova Ethernet?

Klíčová slova: přesný výraz, význam pojmu, slovo, etymologie, popis, informace, kdo to je, význam, pojem, co znamená, odborný výraz, wiki, synonymum, Antonín Zápotocký, vysvětlení, heslo

Pojem Antonín Zápotocký je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Antonín Zápotocký

Najít výraz Antonín Zápotocký na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Antonín Zápotocký ve Wikimedia Commons

Hledat termín Antonín Zápotocký ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Antonín Zápotocký na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Antonín Zápotocký například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Antonín Zápotocký

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Antonín Zápotocký? Kdo to byl Antonín Zápotocký? Kdy se narodil Antonín Zápotocký? Kde se narodil Antonín Zápotocký? Kdy zemřel Antonín Zápotocký? Antonín Zápotocký se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Antonín Zápotocký dejme tomu např. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Antonín Zápotocký i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.