Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Zaujala vás biografie osobnosti Edvard Beneš? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Melanom? Znáte termín Hepa filtr? Znáte definici termínu Iritace? Víte, co je to Itinerář?

Klíčová slova: definice, kdo je Edvard Beneš?, popis, slovo, synonymum, etymologie, význam slova, odborný výraz, termín, co znamená, vysvětlení, Edvard Beneš, heslo, lexikon, přesný význam, co je to Edvard Beneš?

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat termín Edvard Beneš ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Edvard Beneš na Google.cz

Vyhledat pojem Edvard Beneš ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Edvard Beneš ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Edvard Beneš? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš se nachází v kategorii panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš dejme tomu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?