Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Líbí se stručný životopis s osobou Edvard Beneš? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Melanom? Znáte definici termínu Procesor? Znáte definici termínu Iritace? Pamatujete si definici pojmu Katarze?

Klíčová slova: původ slova, co znamená, wiki, slovo, kdo je Edvard Beneš?, význam slova, informace, synonymum, lexikon, etymologie, formulace, odborný výraz, definice, popis, heslo, přesný význam

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Edvard Beneš na Youtube

Zkusit najít frázi Edvard Beneš ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Edvard Beneš ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Edvard Beneš ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Edvard Beneš?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš je v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš například v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?