Kdo je to?
Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Edvard Beneš?

Kdo to byl Edvard Beneš? Stručný životopis

Edvard Beneš se stal v roce 1935 druhým prezidentem Československé republiky po Masarykovi. Svou politickou kariéru zahájil ještě za 1. světové války, kdy se účastnil protirakouského odboje. Později se stal československým ministrem zahraničí, později byl předsedou vlády. Po mnichovské dohodě abdikoval. V letech 1940 - 45 vedl československou exilovou vládu (prezidentem byl v té době Emil Hácha)a poté (od r. 1945 po smrti Háchy) byl prezidentem v ČSR až do své smrti.Kdo byl Edvard Beneš? Životopis Edvard Beneš, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Edvard Beneš

Národnost: česká
Datum narození: 28.5.1884
Místo narození: Kožlany
Datum úmrtí: 3.9.1948

Zaujala vás biografie osobnosti Edvard Beneš? Potom se podělte s blízkými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Melanom? Znáte definici termínu Upgrade? Znáte definici termínu Miserere? Pamatujete si definici pojmu GSM?

Klíčová slova: wiki, Edvard Beneš, kdo je Edvard Beneš?, vysvětlení, informace, termín, přesný výraz, odborný výraz, popis, význam, kdo to je, význam pojmu, definice, slovo, formulace, synonymum

Pojem Edvard Beneš je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Edvard Beneš ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Edvard Beneš na Youtube

Hledat termín Edvard Beneš v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat heslo Edvard Beneš ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Edvard Beneš například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Edvard Beneš?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Edvard Beneš? Kdo to byl Edvard Beneš? Kdy se narodil Edvard Beneš? Kde se narodil Edvard Beneš? Kdy zemřel Edvard Beneš? Edvard Beneš patří do sekce panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Edvard Beneš řekněme třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Edvard Beneš i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?