Kdo je to?
Kdo byl Emil Hácha? Životopis Emil Hácha, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Emil Hácha?

Kdo to byl Emil Hácha? Stručný životopis

Emil Hácha byl českým prezidentem v období protektorátu (1939 - 1945). Zvolen byl krátce před jeho vyhlášením (1938) poté, co na svou funkci Edvard Beneš rezignoval. Původním povoláním byl právník. Jako prezident v protektorátu Čechy a Morava byl spíše jen loutkou v rukou Němců. Navíc byl po celou dobu vážně nemocný. Na konci 2. světové války byl zatčen a po několika dnech ve vězení zemřel.Kdo byl Emil Hácha? Životopis Emil Hácha, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Emil Hácha

Národnost: česká
Datum narození: 12.7.1872
Místo narození: Trhové Sviny
Datum úmrtí: 27.6.1945

Zaujala vás biografie osobnosti Emil Hácha? Potom se podělte s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Tumor? Znáte termín Nulové pásmo? Vzpomněli byste si co znamená slovo Překotný porod? Víte, co je to Burleska?

Klíčová slova: definice, co znamená, popis, formulace, pojem, panovníci, vysvětlení, synonymum, kdo to je, heslo, slovo, termín, význam slova, význam pojmu, Emil Hácha, etymologie

Pojem Emil Hácha je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Emil Hácha doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Emil Hácha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Emil Hácha na Youtube

Hledat pojem Emil Hácha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Emil Hácha ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Emil Hácha například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Emil Hácha? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Emil Hácha? Kdo to byl Emil Hácha? Kdy se narodil Emil Hácha? Kde se narodil Emil Hácha? Kdy zemřel Emil Hácha? Emil Hácha se nachází v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Emil Hácha dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Emil Hácha i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?