Kdo je to?
Kdo byl Gerald Ford? Životopis Gerald Ford, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Gerald Ford?

Kdo to byl Gerald Ford? Stručný životopis

Gerald Ford, celým jménem Gerald Rudolph Ford byl 38. prezidentem Spojených států. Předtím zastával úřad 40. viceprezidenta.
Udělil milost svému předchůdci Richardu Nixonovi, stíhanému za možné zločiny v rámci aféry Watergate, za což byl velmi kritizován a uškodilo mu to v následných prezidentských volbách. V době jeho úřadu se američtí vojáci definitivně stáhli z Vietnamu.Kdo byl Gerald Ford? Životopis Gerald Ford, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Gerald Ford

Národnost: USA
Datum narození: 14. července 1913
Místo narození: Omaha
Datum úmrtí: 26. prosince 2006

Zaujala vás biografie osobnosti Gerald Ford? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co označuje výraz Demi-glace? Pamatujete si definici pojmu AWD? Znáte pojem ASAP? Vzpomněli byste si co znamená slovo ISO?

Klíčová slova: kdo to je, wiki, informace, heslo, etymologie, význam pojmu, přesný význam, pojem, kdo je Gerald Ford?, popis, původ slova, přesný výraz, vysvětlení, Gerald Ford, význam slova, co znamená

Pojem Gerald Ford je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít Gerald Ford v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Gerald Ford ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Gerald Ford na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gerald Ford ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gerald Ford například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gerald Ford

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gerald Ford? Kdo to byl Gerald Ford? Kdy se narodil Gerald Ford? Kde se narodil Gerald Ford? Kdy zemřel Gerald Ford? Gerald Ford se nachází v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Gerald Ford řekněme například v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gerald Ford i v jiné kategorii než je panovníci.