Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Zaujala vás biografie osobnosti Gustáv Husák? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Astigmatismus? Rozumíte pojmu Spirometrie? Pamatujete si definici pojmu Wikipedie? Znáte pojem VoIP?

Klíčová slova: původ slova, informace, přesný význam, synonymum, význam pojmu, termín, kdo to je, odborný výraz, pojem, definice, slovo, panovníci, lexikon, význam, popis, přesný výraz

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Gustáv Husák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Gustáv Husák ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Gustáv Husák ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Gustáv Husák ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Gustáv Husák

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák dejme tomu třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?