Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Líbí se stručný životopis s osobou Gustáv Husák? Pak se podělte s vašimi kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Astigmatismus? Vzpomněli byste si co znamená slovo Přitažlivost? Pamatujete si definici pojmu Wikipedie? Víte co je Vltavín?

Klíčová slova: wiki, kdo je Gustáv Husák?, vysvětlení, pojem, kdo to je, popis, význam pojmu, etymologie, přesný výraz, heslo, popis, přesný význam, termín, synonymum, informace, definice

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat výraz Gustáv Husák ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Gustáv Husák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat pojem Gustáv Husák ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Gustáv Husák ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Životopis, kdo je Gustáv Husák? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?