Kdo je to?
Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Gustáv Husák?

Kdo to byl Gustáv Husák? Stručný životopis

Gustáv Husák byl posledním komunistickým prezidentem v Československu. Už jako student práv na univerzitě vstoupil do KSČ. V 50. letech (1954) byl odsouzen na doživotí ve vykonstruovaném politickém procesu. Rehabilitován a propuštěn byl v roce 1963. V roce 1969 se dostal do vedení KSČ. Od roku 1975 až do sametové revoluce v roce 1989 byl prezidentem. Revoluční události odmítl řešit násilím a na svou funkci rezignoval.Kdo byl Gustáv Husák? Životopis Gustáv Husák, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Gustáv Husák

Národnost: slovenská
Datum narození: 10.1.1913
Místo narození: Dúbravka
Datum úmrtí: 18.11.1991

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gustáv Husák s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Astigmatismus? Rozumíte pojmu Router? Pamatujete si definici pojmu Vítr? Znáte pojem Žentour?

Klíčová slova: informace, lexikon, popis, synonymum, pojem, wiki, odborný výraz, termín, vysvětlení, přesný význam, slovo, význam pojmu, přesný výraz, formulace, definice, kdo je Gustáv Husák?

Pojem Gustáv Husák je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Gustáv Husák na Youtube

Najít termín Gustáv Husák v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gustáv Husák ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Gustáv Husák ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Gustáv Husák například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Gustáv Husák? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Gustáv Husák? Kdo to byl Gustáv Husák? Kdy se narodil Gustáv Husák? Kde se narodil Gustáv Husák? Kdy zemřel Gustáv Husák? Gustáv Husák se nachází v kategorii panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Gustáv Husák dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gustáv Husák i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?