Kdo je to?
Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jimmy Carter?

Kdo je to Jimmy Carter? Stručný životopis

Jimmy Carter, celým jménem James Earl Carter je politik, byl 39.prezidentem Spojených států. Zastával také funkci guvernéra a senátora státu Georgia. Jako prezident vytvořil národní energetickou politiku a reformoval vládu. Zasloužil se i o ochranu životního prostředí.
Jimmy Carter byl úspěšný i v mezinárodní politice, uzavřel dohodu o Panamském průplavu, jednal o dohodě Salt II. A navázal řadu diplomatických styků s Čínou. Po ukončení prezidenského období se věnoval charitě. V roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Jimmy Carter

Národnost: USA
Datum narození: 1. říjen 1924
Místo narození: Plains

Zaujala vás biografie osobnosti Jimmy Carter? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Globální oteplování? Rozumíte pojmu Rašelina? Víte, co je to Agorafobie? Znáte pojem Sangvinik?

Klíčová slova: pojem, odborný výraz, přesný výraz, co znamená, význam pojmu, panovníci, formulace, význam slova, definice, lexikon, popis, informace, význam, termín, co je to Jimmy Carter?, wiki

Pojem Jimmy Carter je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít frázi Jimmy Carter ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Jimmy Carter ve Wikislovníku

Hledat pojem Jimmy Carter ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Jimmy Carter ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Jimmy Carter například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jimmy Carter? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Jimmy Carter? Kdo to byl Jimmy Carter? Kdy se narodil Jimmy Carter? Kde se narodil Jimmy Carter? Jimmy Carter se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Jimmy Carter kupříkladu na stránkách Wikipedie, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimmy Carter i v jiné kategorii než je panovníci.