Kdo je to?
Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jimmy Carter?

Kdo je to Jimmy Carter? Stručný životopis

Jimmy Carter, celým jménem James Earl Carter je politik, byl 39.prezidentem Spojených států. Zastával také funkci guvernéra a senátora státu Georgia. Jako prezident vytvořil národní energetickou politiku a reformoval vládu. Zasloužil se i o ochranu životního prostředí.
Jimmy Carter byl úspěšný i v mezinárodní politice, uzavřel dohodu o Panamském průplavu, jednal o dohodě Salt II. A navázal řadu diplomatických styků s Čínou. Po ukončení prezidenského období se věnoval charitě. V roce 2002 obdržel Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Jimmy Carter? Životopis Jimmy Carter, lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Jimmy Carter

Národnost: USA
Datum narození: 1. říjen 1924
Místo narození: Plains

Sdílejte tuto stránku s osobností Jimmy Carter s partnery, kolegy a kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Filipojakubská noc? Znáte pojem Terina? Víte, co je to Haka? Vzpomenete si na definici slova HIV?

Klíčová slova: kdo to je, popis, popis, informace, termín, význam, vysvětlení, synonymum, kdo je Jimmy Carter?, lexikon, Jimmy Carter, slovo, odborný výraz, význam slova, původ slova, přesný výraz

Pojem Jimmy Carter je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat videa s názvem Jimmy Carter na Youtube

Najít pojem Jimmy Carter ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Jimmy Carter v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Jimmy Carter ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Jimmy Carter například ve Wikipedii, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Jimmy Carter? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jimmy Carter? Kdo to byl Jimmy Carter? Kdy se narodil Jimmy Carter? Kde se narodil Jimmy Carter? Jimmy Carter je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jimmy Carter kupříkladu v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jimmy Carter i v jiné kategorii než je panovníci.