Kdo je to?
Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Josif Stalin?

Kdo to byl Josif Stalin? Stručný životopis

Josif Stalin, původním jménem Josif Vissarionovič Džugašvili, byl politik a revolucionář pocházející z Gruzie. Od roku 1922 do roku 1952 působil jako generální tajemník Komunistické strany sovětského svazu. Jako osobnost má své velké odpůrce, ale i menší část příznivců. Ti oceňují především jeho světový vliv, pokrok Sovětského svazu za jeho vedením, kdy se původně zemědělská země stala vyspělým průmyslovým státem, vítězství za 2. světové války a zlepšení úrovně života obyvatel Ruska.
Současně však byl Josif Stalin krvavým diktátorem, který byl zodpovědný za smrt mnoha milionů Rusů, kromě jiného v období hladomoru na Ukrajině, nebo umučených a zemřelých v gulazích nebo věznicích.Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Josif Stalin

Národnost: ruská
Datum narození: 18. prosince 1878
Místo narození: Gori
Datum úmrtí: 5. března 1953

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Josif Stalin? s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Microsoft Office? Rozumíte pojmu Textový editor? Vzpomenete si na definici slova Aquastop? Znáte pojem Tyfus?

Klíčová slova: synonymum, původ slova, formulace, kdo to je, význam, slovo, definice, heslo, popis, popis, význam slova, termín, panovníci, co znamená, lexikon, vysvětlení

Pojem Josif Stalin je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Josif Stalin

Najít heslo Josif Stalin ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josif Stalin ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Josif Stalin na Google.cz

Hledat frázi Josif Stalin ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josif Stalin například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Josif Stalin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josif Stalin? Kdo to byl Josif Stalin? Kdy se narodil Josif Stalin? Kde se narodil Josif Stalin? Kdy zemřel Josif Stalin? Josif Stalin je v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Josif Stalin například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josif Stalin i v jiné kategorii než je panovníci.