Kdo je to?
Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Josif Stalin?

Kdo to byl Josif Stalin? Stručný životopis

Josif Stalin, původním jménem Josif Vissarionovič Džugašvili, byl politik a revolucionář pocházející z Gruzie. Od roku 1922 do roku 1952 působil jako generální tajemník Komunistické strany sovětského svazu. Jako osobnost má své velké odpůrce, ale i menší část příznivců. Ti oceňují především jeho světový vliv, pokrok Sovětského svazu za jeho vedením, kdy se původně zemědělská země stala vyspělým průmyslovým státem, vítězství za 2. světové války a zlepšení úrovně života obyvatel Ruska.
Současně však byl Josif Stalin krvavým diktátorem, který byl zodpovědný za smrt mnoha milionů Rusů, kromě jiného v období hladomoru na Ukrajině, nebo umučených a zemřelých v gulazích nebo věznicích.Kdo byl Josif Stalin? Životopis Josif Stalin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Josif Stalin

Národnost: ruská
Datum narození: 18. prosince 1878
Místo narození: Gori
Datum úmrtí: 5. března 1953

Popis osobnosti Josif Stalin můžete sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Dentální hygiena? Znáte termín Představa? Vzpomenete si na definici slova Runy? Víte, co je to Průčelí?

Klíčová slova: etymologie, slovo, synonymum, panovníci, kdo to je, odborný výraz, wiki, přesný výraz, definice, lexikon, informace, co je to Josif Stalin?, význam slova, heslo, přesný význam, popis

Pojem Josif Stalin je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Josif Stalin lze najít v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Josif Stalin na Youtube

Vyhledat heslo Josif Stalin v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Josif Stalin ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Josif Stalin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Josif Stalin například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Josif Stalin?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Josif Stalin? Kdo to byl Josif Stalin? Kdy se narodil Josif Stalin? Kde se narodil Josif Stalin? Kdy zemřel Josif Stalin? Josif Stalin patří do sekce panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josif Stalin kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josif Stalin i v jiné kategorii než je panovníci.