Kdo je to?
Kdo byl Josip Broz Tito? Životopis Josip Broz Tito, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Josip Broz Tito?

Kdo to byl Josip Broz Tito? Stručný životopis

Josip Broz Tito byl jugoslávský politik, známý jako maršál Tito. Je proslulý jako organizátor odporu jižních Slovanů proti italským a německým okupantům za druhé světové války. Později se stal politikem, prezidentem a maršálem Jugoslávie. Odporoval i Stalinovi a po vyloučení Komunistické strany Jugoslávie z Kominterny jako jugoslávská prezident nastavil vlastní cestu k socializmu.
Mezinárodní popularitu získal jako vůdce Hnutí nezúčastněných států. Po jeho smrti docházelo k národnostním třenicím a konfliktům, které směřovaly k občanské válce.Kdo byl Josip Broz Tito? Životopis Josip Broz Tito, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Josip Broz Tito

Národnost: Chorvatsko
Datum narození: 25.5. 1892
Místo narození: Kumrovec
Datum úmrtí: 4.5. 1980

Zaujala vás biografie osobnosti Josip Broz Tito? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte termín Blockchain? Znáte pojem Zastavěná plocha? Vzpomenete si na definici slova Whiskey? Vzpomenete si na definici slova Šoulet?

Klíčová slova: etymologie, synonymum, kdo to je, pojem, význam slova, původ slova, co je to Josip Broz Tito?, význam pojmu, přesný výraz, wiki, panovníci, co znamená, význam, lexikon, popis, kdo je Josip Broz Tito?

Pojem Josip Broz Tito je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat slovo Josip Broz Tito na Google.cz

Zkusit najít frázi Josip Broz Tito ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Josip Broz Tito v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Josip Broz Tito ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Josip Broz Tito například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Josip Broz Tito

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Josip Broz Tito? Kdo to byl Josip Broz Tito? Kdy se narodil Josip Broz Tito? Kde se narodil Josip Broz Tito? Kdy zemřel Josip Broz Tito? Josip Broz Tito se nachází v sekci panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Josip Broz Tito např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josip Broz Tito i v jiné kategorii než je panovníci.