Kdo je to?
Kdo byl Jozef Tiso? Životopis Jozef Tiso, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jozef Tiso?

Kdo to byl Jozef Tiso? Stručný životopis

Jozef Tiso byl slovenský a československý politik. Tento římskokatolický kněz se stal členem Hlinkovy slovenské l’udové strany, později působil jako ministr vlády a v roce 1939 se stal prezidentem Slovenského státu.
Po roce 1945 byl Jozef Tiso souzen Národním soudem za vlastizradu. Byl odsouzen k trestu smrti, rozsudek byl následně vykonán.Kdo byl Jozef Tiso? Životopis Jozef Tiso, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Jozef Tiso

Národnost: slovenská
Datum narození: 13. října 1887
Místo narození: Veľká Bytča
Datum úmrtí: 18. dubna 1947

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Jozef Tiso sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Ibalgin? Rozumíte pojmu Silice? Znáte definici termínu Prokura? Znáte pojem Družstvo?

Klíčová slova: etymologie, termín, vysvětlení, co znamená, definice, popis, kdo to je, panovníci, kdo je Jozef Tiso?, původ slova, slovo, Jozef Tiso, informace, pojem, co je to Jozef Tiso?, význam slova

Pojem Jozef Tiso je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Vyhledat pojem Jozef Tiso ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Jozef Tiso na Youtube

Hledat heslo Jozef Tiso ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jozef Tiso ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Jozef Tiso například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Jozef Tiso?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Jozef Tiso? Kdo to byl Jozef Tiso? Kdy se narodil Jozef Tiso? Kde se narodil Jozef Tiso? Kdy zemřel Jozef Tiso? Jozef Tiso patří do sekce panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Jozef Tiso dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jozef Tiso i v jiné kategorii než je panovníci.