Kdo je to?
Kdo byl Jozef Tiso? Životopis Jozef Tiso, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jozef Tiso?

Kdo to byl Jozef Tiso? Stručný životopis

Jozef Tiso byl slovenský a československý politik. Tento římskokatolický kněz se stal členem Hlinkovy slovenské l’udové strany, později působil jako ministr vlády a v roce 1939 se stal prezidentem Slovenského státu.
Po roce 1945 byl Jozef Tiso souzen Národním soudem za vlastizradu. Byl odsouzen k trestu smrti, rozsudek byl následně vykonán.Kdo byl Jozef Tiso? Životopis Jozef Tiso, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Jozef Tiso

Národnost: slovenská
Datum narození: 13. října 1887
Místo narození: Veľká Bytča
Datum úmrtí: 18. dubna 1947

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jozef Tiso? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Ibalgin? Vzpomněli byste si na význam slova Akronym? Znáte definici termínu Prokura? Znáte definici termínu Finanční gramotnost?

Klíčová slova: význam, heslo, význam pojmu, přesný význam, synonymum, původ slova, wiki, vysvětlení, etymologie, formulace, význam slova, definice, co znamená, informace, popis, přesný výraz

Pojem Jozef Tiso je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Jozef Tiso v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Jozef Tiso ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jozef Tiso ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Jozef Tiso ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jozef Tiso například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jozef Tiso

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jozef Tiso? Kdo to byl Jozef Tiso? Kdy se narodil Jozef Tiso? Kde se narodil Jozef Tiso? Kdy zemřel Jozef Tiso? Jozef Tiso je v kategorii panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Jozef Tiso řekněme například ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jozef Tiso i v jiné kategorii než je panovníci.