Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Tento text (Klement Gottwald) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Myxom? Vzpomněli byste si co označuje výraz Úmoří? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přírodní památka? Znáte termín DLNA?

Klíčová slova: formulace, slovo, wiki, etymologie, kdo je Klement Gottwald?, informace, heslo, Klement Gottwald, význam slova, odborný výraz, synonymum, vysvětlení, význam pojmu, přesný význam, popis, panovníci

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Klement Gottwald

Hledat videa s názvem Klement Gottwald na Youtube

Najít termín Klement Gottwald ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Klement Gottwald ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Klement Gottwald ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Klement Gottwald? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald kupříkladu v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?