Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Tento text (Klement Gottwald) můžete samozřejmě sdílet se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Myxom? Pamatujete si definici pojmu Píštěl? Vzpomněli byste si co označuje výraz Samospráva? Vzpomněli byste si co znamená slovo Hematologie?

Klíčová slova: wiki, Klement Gottwald, pojem, kdo je Klement Gottwald?, slovo, význam slova, etymologie, popis, informace, heslo, lexikon, vysvětlení, odborný výraz, co znamená, definice, formulace

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Klement Gottwald

Vyhledat heslo Klement Gottwald ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Klement Gottwald ve Wikipedii

Hledat výraz Klement Gottwald ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Klement Gottwald ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Klement Gottwald

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald je v kategorii panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald řekněme například na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?