Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Popis osobnosti Klement Gottwald můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Myxom? Vzpomenete si na definici slova Demence? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přírodní památka? Vzpomněli byste si na význam slova SJM?

Klíčová slova: informace, co je to Klement Gottwald?, wiki, popis, popis, pojem, původ slova, etymologie, přesný význam, kdo je Klement Gottwald?, panovníci, heslo, termín, definice, kdo to je, vysvětlení

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Klement Gottwald

Najít výraz Klement Gottwald ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Klement Gottwald na Youtube

Vyhledat heslo Klement Gottwald ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Klement Gottwald ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Klement Gottwald

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald se nachází v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald řekněme ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?