Kdo je to?
Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Klement Gottwald?

Kdo to byl Klement Gottwald? Stručný životopis

Klement Gottwald je známou postavou československých poválečných dějin. Před 2. světovou válkou byl Gottwald poslancem, po jejím skončení se stal předsedou vlády a po komunistickém převratu v roce 1948 byl zvolen prezidentem. Původní profesí vyučený truhlář byl již od mládí členem komunistické strany. Několik let od roku 1938 strávil v emigraci v Sovětském svazu. Jako prezident nechvalně proslul vykonstruovanými politickými procesy s odpůrci režimu. Měl podíl na znárodňování a kolektivizaci. Trpěl závislostí na alkoholu, měl syfilis a trpěl zdravotními problémy, které zapřičinily jeho smrt v 57 letech věku.Kdo byl Klement Gottwald? Životopis Klement Gottwald, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Klement Gottwald

Národnost: česká
Datum narození: 23.11.1896
Místo narození: Heroltice u Vyškova
Datum úmrtí: 14.3.1953

Líbí se stručný životopis s osobou Klement Gottwald? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Myxom? Rozumíte pojmu Paypal? Vzpomněli byste si co označuje výraz Samospráva? Znáte pojem GPS?

Klíčová slova: vysvětlení, wiki, etymologie, definice, formulace, význam pojmu, původ slova, termín, kdo je Klement Gottwald?, popis, Klement Gottwald, význam, slovo, lexikon, význam slova, informace

Pojem Klement Gottwald je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Klement Gottwald

Hledat termín Klement Gottwald ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Klement Gottwald ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledejte bez špehování slovo Klement Gottwald ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Klement Gottwald na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Klement Gottwald například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Klement Gottwald?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Klement Gottwald? Kdo to byl Klement Gottwald? Kdy se narodil Klement Gottwald? Kde se narodil Klement Gottwald? Kdy zemřel Klement Gottwald? Klement Gottwald je v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Klement Gottwald například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Klement Gottwald i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co je to Instagram, widget nebo sandbox?