Kdo je to?
Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Leonid Iljič Brežněv?

Kdo to byl Leonid Iljič Brežněv? Stručný životopis

Leonid Iljič Brežněv byl sovětský politik a nejvýznamnější státník SSSR v období 1964 – 1982. V politice začínal jako první tajemník ÚV KS v různých oblastech Sovětského svazu, později se stal předsedou Nejvyššího sovětu. Ve straně vedl také puč proti Chruščovovi, nejdříve jako první tajemník a později generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu. Jako nejvyšší představitel a vůdce státu působil téměř 20 let.
Leonid Iljič Brežněv byl často kritizován za příklon ke stalinizmu a závody ve zbrojení se západními státy. Byl zodpovědný také za invazi vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa a za sovětský vstup do války v Afghánistánu. V mezinárodní politice se zasazoval spíše o zmírnění napětí mezi Sovětským svazem a Spojenými státy.Kdo byl Leonid Iljič Brežněv? Životopis Leonid Iljič Brežněv, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Leonid Iljič Brežněv

Národnost: ruská
Datum narození: 19. prosince 1906
Místo narození: Kamenskoje
Datum úmrtí: 10. listopadu 1982

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Leonid Iljič Brežněv sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Pracovní smlouva? Víte co je Creatin? Vzpomněli byste si co znamená slovo Kondenzační kotel? Vzpomněli byste si co označuje výraz Přepěťová ochrana?

Klíčová slova: kdo to je, pojem, přesný význam, kdo je Leonid Iljič Brežněv?, lexikon, popis, definice, termín, informace, wiki, přesný výraz, formulace, heslo, popis, synonymum, vysvětlení

Pojem Leonid Iljič Brežněv je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat pojem Leonid Iljič Brežněv ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Leonid Iljič Brežněv ve Wikipedii

Vyhledat heslo Leonid Iljič Brežněv na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Leonid Iljič Brežněv ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Leonid Iljič Brežněv například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Biografie, životopis, kdo je to Leonid Iljič Brežněv?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Leonid Iljič Brežněv? Kdo to byl Leonid Iljič Brežněv? Kdy se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kde se narodil Leonid Iljič Brežněv? Kdy zemřel Leonid Iljič Brežněv? Leonid Iljič Brežněv patří do sekce panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Leonid Iljič Brežněv kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Leonid Iljič Brežněv i v jiné kategorii než je panovníci.