Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Svoboda?

Kdo to byl Ludvík Svoboda? Stručný životopis

Ludvík Svoboda byl československým prezidentem. Měl hodnost armádního generála a bojoval v 1. i ve 2. světové válce. Do KSĆ vstoupil až v roce 1948. Zastával funkci ministra národní obrany, ale později byl odvolán a rehabilitován. Do funkce prezidenta byl zvolen na návrh Antonína Dubčeka. Se sovětskou okupací nesouhlasil, ale věděl, že nebylo dost dobře možné se bránit. Během normalizace podnikl jisté snahy o zlepšení socialismu ve prospěch společnosti. Jeho druhé funkční období bylo ukončeno na základě nově přijatého zákona, protože Svoboda sám nechtěl, navzdory svým zdravotním problémům, rezignovat.Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Ludvík Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 25.11.1895
Místo narození: Hroznatín
Datum úmrtí: 20.9.1979

Sdílejte tuto stránku s osobností Ludvík Svoboda s přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Keratokonus? Znáte termín Dermatitida? Vzpomněli byste si na význam slova Nový zákon? Víte, co je to Senča?

Klíčová slova: slovo, informace, přesný význam, kdo je Ludvík Svoboda?, lexikon, popis, kdo to je, význam pojmu, panovníci, popis, původ slova, Ludvík Svoboda, co znamená, význam, wiki, termín

Pojem Ludvík Svoboda je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Ludvík Svoboda na Youtube

Vyhledat termín Ludvík Svoboda na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Ludvík Svoboda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludvík Svoboda ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Svoboda například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Ludvík Svoboda?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Ludvík Svoboda? Kdo to byl Ludvík Svoboda? Kdy se narodil Ludvík Svoboda? Kde se narodil Ludvík Svoboda? Kdy zemřel Ludvík Svoboda? Ludvík Svoboda je v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Ludvík Svoboda třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Svoboda i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.