Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Svoboda?

Kdo to byl Ludvík Svoboda? Stručný životopis

Ludvík Svoboda byl československým prezidentem. Měl hodnost armádního generála a bojoval v 1. i ve 2. světové válce. Do KSĆ vstoupil až v roce 1948. Zastával funkci ministra národní obrany, ale později byl odvolán a rehabilitován. Do funkce prezidenta byl zvolen na návrh Antonína Dubčeka. Se sovětskou okupací nesouhlasil, ale věděl, že nebylo dost dobře možné se bránit. Během normalizace podnikl jisté snahy o zlepšení socialismu ve prospěch společnosti. Jeho druhé funkční období bylo ukončeno na základě nově přijatého zákona, protože Svoboda sám nechtěl, navzdory svým zdravotním problémům, rezignovat.Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Ludvík Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 25.11.1895
Místo narození: Hroznatín
Datum úmrtí: 20.9.1979

Zaujala vás biografie osobnosti Ludvík Svoboda? Potom se podělte s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Keratokonus? Znáte definici termínu Nízký tlak? Vzpomněli byste si na význam slova Nový zákon? Pamatujete si definici pojmu Muzeum?

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Ludvík Svoboda?, kdo to je, definice, termín, význam, popis, význam slova, co znamená, etymologie, kdo je Ludvík Svoboda?, přesný výraz, pojem, heslo, přesný význam, informace

Pojem Ludvík Svoboda je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Ludvík Svoboda v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Ludvík Svoboda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Ludvík Svoboda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít heslo Ludvík Svoboda ve Wikislovníku

Hledat termín Ludvík Svoboda ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Svoboda například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludvík Svoboda

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Ludvík Svoboda? Kdo to byl Ludvík Svoboda? Kdy se narodil Ludvík Svoboda? Kde se narodil Ludvík Svoboda? Kdy zemřel Ludvík Svoboda? Ludvík Svoboda se nachází v sekci panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Ludvík Svoboda např. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Svoboda i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.