Kdo je to?
Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Ludvík Svoboda?

Kdo to byl Ludvík Svoboda? Stručný životopis

Ludvík Svoboda byl československým prezidentem. Měl hodnost armádního generála a bojoval v 1. i ve 2. světové válce. Do KSĆ vstoupil až v roce 1948. Zastával funkci ministra národní obrany, ale později byl odvolán a rehabilitován. Do funkce prezidenta byl zvolen na návrh Antonína Dubčeka. Se sovětskou okupací nesouhlasil, ale věděl, že nebylo dost dobře možné se bránit. Během normalizace podnikl jisté snahy o zlepšení socialismu ve prospěch společnosti. Jeho druhé funkční období bylo ukončeno na základě nově přijatého zákona, protože Svoboda sám nechtěl, navzdory svým zdravotním problémům, rezignovat.Kdo byl Ludvík Svoboda? Životopis Ludvík Svoboda, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Ludvík Svoboda

Národnost: česká
Datum narození: 25.11.1895
Místo narození: Hroznatín
Datum úmrtí: 20.9.1979

Tento text (Ludvík Svoboda) můžete samozřejmě sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Keratokonus? Znáte termín Obrat? Vzpomněli byste si na význam slova Webový prohlížeč? Víte, co je to Wasabi?

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, definice, význam pojmu, slovo, kdo je Ludvík Svoboda?, heslo, přesný výraz, synonymum, panovníci, význam, přesný význam, lexikon, Ludvík Svoboda, co znamená, formulace

Pojem Ludvík Svoboda je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledejte bez špehování slovo Ludvík Svoboda ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ludvík Svoboda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít Ludvík Svoboda ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Ludvík Svoboda ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ludvík Svoboda například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Ludvík Svoboda

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Ludvík Svoboda? Kdo to byl Ludvík Svoboda? Kdy se narodil Ludvík Svoboda? Kde se narodil Ludvík Svoboda? Kdy zemřel Ludvík Svoboda? Ludvík Svoboda je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Ludvík Svoboda řekněme například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Ludvík Svoboda i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.