Kdo je to?
Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Mao Ce-tung?

Kdo to byl Mao Ce-tung? Stručný životopis

Mao Ce-tung byl považován za jednoho z největších a nejkrutějších diktátorů. Bývá přirovnáván ke Stalinovi a Hitlerovi a má být zodpovědný za smrt desítek milionů lidí. Byl nazýván také Velkým kormidelníkem, přezdívka se postupně stala oficiální.
Od roku 1935 působil Mao Ce-tung ve funkci tajemníka Komunistické strany Číny a v roce 1943 se stal jejím předsedou. V roce 1969 se stal neomezeným vůdcem. Vytvořil si kult osobnosti a filozofii – maoizmus. Během čistek za Kulturní revoluce se zbavil svých nepřátel a odpůrců. Část obyvatel Číny ho i přesto uctívá.Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Mao Ce-tung

Národnost: čínská
Datum narození: 26. prosince 1893
Místo narození: Šao-šan
Datum úmrtí: 9. září 1976

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mao Ce-tung s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Nadzvuková rychlost? Znáte termín Ovarium? Rozumíte pojmu Olovnice? Víte, co je to Stavební spoření?

Klíčová slova: význam pojmu, Mao Ce-tung, popis, synonymum, etymologie, definice, přesný výraz, pojem, co je to Mao Ce-tung?, formulace, kdo to je, slovo, původ slova, termín, odborný výraz, heslo

Pojem Mao Ce-tung je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Mao Ce-tung doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít heslo Mao Ce-tung ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Mao Ce-tung v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Mao Ce-tung ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Mao Ce-tung ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mao Ce-tung například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Mao Ce-tung? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Mao Ce-tung? Kdo to byl Mao Ce-tung? Kdy se narodil Mao Ce-tung? Kde se narodil Mao Ce-tung? Kdy zemřel Mao Ce-tung? Mao Ce-tung se nachází v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Mao Ce-tung dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mao Ce-tung i v jiné kategorii než je panovníci.