Kdo je to?
Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Michail Gorbačov?

Kdo je to Michail Gorbačov? Stručný životopis

Michail Gorbačov, celým jménem Michail Sergejevič Gorbačov, byl sovětský a nyní ruský politik. V roce 1985 se stal generálním tajemníkem Komunistické strany Sovětského svazu a hlavou státu. Ve své politice se snažil ukončit studenou válku a prosazoval radikální změny na všech úrovních fungování státu – v politice, ve vlastní straně i systému uspořádání státu. V hospodářské oblasti spustil přestavbu, perestrojku. Důsledkem těchto změn pak byl rozpad Sovětského svazu a ukončení vlády Komunistické strany Sovětského svazu.
Michail Gorbačov byl za své mírové snahy oceněn mnoha cenami a v roce 1992 dostal Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Michail Gorbačov

Národnost: ruská
Datum narození: 2. března 1931
Místo narození: Privolnoje

Sdílejte tuto stránku s osobností Michail Gorbačov se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Příbor? Znáte termín Rýmovník? Vzpomněli byste si co označuje výraz Opereta? Víte, co je to Čapí hnízdo?

Klíčová slova: termín, lexikon, pojem, heslo, Michail Gorbačov, kdo je Michail Gorbačov?, význam pojmu, informace, původ slova, popis, synonymum, význam slova, etymologie, kdo to je, wiki, přesný výraz

Pojem Michail Gorbačov je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Michail Gorbačov ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Michail Gorbačov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Michail Gorbačov v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat pojem Michail Gorbačov ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Michail Gorbačov například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michail Gorbačov

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Michail Gorbačov? Kdo to byl Michail Gorbačov? Kdy se narodil Michail Gorbačov? Kde se narodil Michail Gorbačov? Michail Gorbačov je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Michail Gorbačov řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michail Gorbačov i v jiné kategorii než je panovníci.