Kdo je to?
Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Michail Gorbačov?

Kdo je to Michail Gorbačov? Stručný životopis

Michail Gorbačov, celým jménem Michail Sergejevič Gorbačov, byl sovětský a nyní ruský politik. V roce 1985 se stal generálním tajemníkem Komunistické strany Sovětského svazu a hlavou státu. Ve své politice se snažil ukončit studenou válku a prosazoval radikální změny na všech úrovních fungování státu – v politice, ve vlastní straně i systému uspořádání státu. V hospodářské oblasti spustil přestavbu, perestrojku. Důsledkem těchto změn pak byl rozpad Sovětského svazu a ukončení vlády Komunistické strany Sovětského svazu.
Michail Gorbačov byl za své mírové snahy oceněn mnoha cenami a v roce 1992 dostal Nobelovu cenu za mír.Kdo je to Michail Gorbačov? Životopis Michail Gorbačov, lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Michail Gorbačov

Národnost: ruská
Datum narození: 2. března 1931
Místo narození: Privolnoje

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Michail Gorbačov sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Znáte definici termínu Příbor? Znáte pojem Drobná stavba? Vzpomněli byste si co označuje výraz Opereta? Vzpomenete si na definici slova Čertův dráp?

Klíčová slova: kdo to je, popis, vysvětlení, definice, popis, pojem, formulace, termín, informace, panovníci, přesný význam, význam slova, význam pojmu, co znamená, Michail Gorbačov, slovo

Pojem Michail Gorbačov je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat pojem Michail Gorbačov ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Michail Gorbačov ve Wikislovníku

Najít slovo Michail Gorbačov ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Michail Gorbačov ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Michail Gorbačov například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Michail Gorbačov? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Michail Gorbačov? Kdo to byl Michail Gorbačov? Kdy se narodil Michail Gorbačov? Kde se narodil Michail Gorbačov? Michail Gorbačov se nachází v kategorii panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Michail Gorbačov dejme tomu například v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michail Gorbačov i v jiné kategorii než je panovníci.