Kdo je to?
Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Michal Kováč?

Kdo to byl Michal Kováč? Stručný životopis

Michal Kováč byl prvním prezidentem Slovenské republiky. Před vstupem do politiky působil jako ekonom a bankéř. Po roce 1989 se stal ministrem financí federativního Slovenska a poslancem VPN a HZDS. Byl také posledním předsedou Sněmovny lidu FS. Zvítězil v prezidentských volbách a stal se prvním prezidentem samostatné Slovenské republiky.
Michal Kováč se často dostával do názorových střetů s předsedou vlády Vladimírem Mečiarem.Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Michal Kováč

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. srpna 1930
Místo narození: Ľubiša
Datum úmrtí: 5. října 2016

Tento text (Michal Kováč) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Hydroponie? Víte, co je to Úvěrový podvod? Rozumíte pojmu Dědičný hřích? Rozumíte pojmu Kumys?

Klíčová slova: panovníci, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, termín, informace, vysvětlení, Michal Kováč, původ slova, co znamená, popis, pojem, synonymum, kdo to je, přesný význam, význam

Pojem Michal Kováč je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat termín Michal Kováč ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Michal Kováč ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Michal Kováč ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Michal Kováč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Kováč například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Životopis, kdo je Michal Kováč? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Michal Kováč? Kdo to byl Michal Kováč? Kdy se narodil Michal Kováč? Kde se narodil Michal Kováč? Kdy zemřel Michal Kováč? Michal Kováč je v sekci panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Michal Kováč třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Kováč i v jiné kategorii než je panovníci.