Kdo je to?
Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Michal Kováč?

Kdo to byl Michal Kováč? Stručný životopis

Michal Kováč byl prvním prezidentem Slovenské republiky. Před vstupem do politiky působil jako ekonom a bankéř. Po roce 1989 se stal ministrem financí federativního Slovenska a poslancem VPN a HZDS. Byl také posledním předsedou Sněmovny lidu FS. Zvítězil v prezidentských volbách a stal se prvním prezidentem samostatné Slovenské republiky.
Michal Kováč se často dostával do názorových střetů s předsedou vlády Vladimírem Mečiarem.Kdo byl Michal Kováč? Životopis Michal Kováč, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Michal Kováč

Národnost: slovenská
Datum narození: 5. srpna 1930
Místo narození: Ľubiša
Datum úmrtí: 5. října 2016

Sdílejte tuto stránku s osobností Michal Kováč se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte co je Genocida? Vzpomněli byste si na význam slova Slzovka? Rozumíte pojmu Šek? Znáte definici termínu Disponibilní zůstatek?

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, etymologie, význam, formulace, co je to Michal Kováč?, popis, odborný výraz, synonymum, kdo to je, definice, přesný význam, vysvětlení, termín, kdo je Michal Kováč?, pojem

Pojem Michal Kováč je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o pojmu Michal Kováč

Hledat slovo Michal Kováč v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Michal Kováč na Google.cz

Zkusit najít frázi Michal Kováč ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Michal Kováč ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Michal Kováč například ve Wikipedii, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Michal Kováč

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Michal Kováč? Kdo to byl Michal Kováč? Kdy se narodil Michal Kováč? Kde se narodil Michal Kováč? Kdy zemřel Michal Kováč? Michal Kováč je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Michal Kováč řekněme například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Michal Kováč i v jiné kategorii než je panovníci.