Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Nikita Chruščov?

Kdo to byl Nikita Chruščov? Stručný životopis

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní údaje o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Nikita Chruščov s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Impotence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Lyceum? Znáte definici termínu Halucinace? Víte co je Dědičný hřích?

Klíčová slova: kdo to je, původ slova, vysvětlení, přesný význam, co znamená, odborný výraz, kdo je Nikita Chruščov?, Nikita Chruščov, formulace, panovníci, termín, informace, pojem, lexikon, popis, heslo

Pojem Nikita Chruščov je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Nikita Chruščov doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Nikita Chruščov ve Wikimedia Commons

Najít výraz Nikita Chruščov na Google.cz

Hledat heslo Nikita Chruščov ve Wikislovníku

Hledat termín Nikita Chruščov ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikita Chruščov například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Nikita Chruščov? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Nikita Chruščov? Kdo to byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov dejme tomu třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je panovníci.