Kdo je to?
Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Nikita Chruščov?

Kdo to byl Nikita Chruščov? Stručný životopis

Nikita Chruščov, celým jménem Nikita Sergejevič Chruščov, byl politik a komunistický sovětský vůdce. Politicky působil již v průběhu občanské války v Rusku, spolupracoval se Stalinem a schvaloval čistky a zatýkání nepohodlných jedinců. Čistky sám prováděl na Ukrajině za 2. světové války. Stal se prvním tajemníkem ústředního výboru Komunistické strany Sovětského svazu a později premiérem (předsedou rady ministrů).
Za jeho vlády byly odsouzeny Stalinovy praktiky, rozvíjel se kosmický program a snižoval se rozpočet armády. V jeho době probíhalo nejnapjatější období tzv. studené války. Nikita Chruščov podnikl některé liberální kroky v domácí politice, ne všechny však byly efektivní. V roce 1964 byl ve funkci nahrazen Leonidem Brežněvem.Kdo byl Nikita Chruščov? Životopis Nikita Chruščov, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Nikita Chruščov

Národnost: ruská
Datum narození: 15. dubna 1894
Místo narození: Kalinovka
Datum úmrtí: 11. září 1971

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Nikita Chruščov? s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Osteoporóza? Pamatujete si definici pojmu Konvektomat? Znáte definici termínu Feta? Vzpomněli byste si co znamená slovo Opereta?

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, heslo, Nikita Chruščov, synonymum, formulace, význam slova, pojem, význam pojmu, termín, etymologie, kdo to je, kdo je Nikita Chruščov?, význam, slovo, odborný výraz

Pojem Nikita Chruščov je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Nikita Chruščov zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat frázi Nikita Chruščov ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Nikita Chruščov ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat výraz Nikita Chruščov ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Nikita Chruščov ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Nikita Chruščov například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Životopis, kdo je Nikita Chruščov? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Nikita Chruščov? Kdo to byl Nikita Chruščov? Kdy se narodil Nikita Chruščov? Kde se narodil Nikita Chruščov? Kdy zemřel Nikita Chruščov? Nikita Chruščov je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Nikita Chruščov třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Nikita Chruščov i v jiné kategorii než je panovníci.