Kdo je to?
Kdo byl Richard Nixon? Životopis Richard Nixon, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Richard Nixon?

Kdo to byl Richard Nixon? Stručný životopis

Richard Nixon, celým jménem Richard Milhous Nixon, působil ve funkci prezidenta Spojených států jako 37. prezident v pořadí. Předtím zastával funkci 36. viceprezidenta. Byl dvakrát zvolen prezidentem i viceprezidentem.
Richard Nixon byl prvním, kdo musel na svou funkci rezignovat po aféře Watergate. Během jeho vlády došlo k několika významným událostem – normalizovaly se vztahy se Sovětským svazem a Čínou, snížil se počet strategických atomových zbraní a bylo zahájeno stažení vojáků z Vietnamu. V jeho době také přistálo Apollo 11 na Měsíci.Kdo byl Richard Nixon? Životopis Richard Nixon, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Richard Nixon

Národnost: USA
Datum narození: 9. ledna 1913
Místo narození: Yorba Linda
Datum úmrtí: 22. dubna 1994

Sdílejte tuto stránku s osobností Richard Nixon s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomenete si na definici slova Genocida? Znáte definici termínu Špejchar? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stanné právo? Pamatujete si definici pojmu Ocílka?

Klíčová slova: kdo to je, definice, co znamená, formulace, popis, pojem, přesný výraz, význam slova, termín, vysvětlení, synonymum, co je to Richard Nixon?, slovo, původ slova, Richard Nixon, heslo

Pojem Richard Nixon je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Richard Nixon v následujících vyhledávačích

Hledat termín Richard Nixon ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít frázi Richard Nixon ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Richard Nixon v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít Richard Nixon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Richard Nixon například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Richard Nixon? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Richard Nixon? Kdo to byl Richard Nixon? Kdy se narodil Richard Nixon? Kde se narodil Richard Nixon? Kdy zemřel Richard Nixon? Richard Nixon je v sekci panovníci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Richard Nixon dejme tomu například na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Richard Nixon i v jiné kategorii než je panovníci.