Kdo je to?
Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Havel?

Kdo to byl Václav Havel? Stručný životopis

Václav Havel byl prvním porevolučním prezidentem Československa a poté byl dvakrát zvolen prezidentem ČR po rozdělení federace v roce 1993. Havel byl za totality disidentem, odpůrcem režimu a psal divadelní hry (žánr absurdní drama). Byl spoluzakladatelem Charty 77 a celkem asi 5 let strávil ve vězení. Jako prezident se těšil vážnosti a úctě zřejmě více v zahraniční než doma. Ke konci prezidentské kariéry trpěl závažnými a vleklými zdravotními potížemi částečně způsobenými dlouholetou závislostí na tabáku. Po smrti své první ženy Olgy si vzal herečku Dagmar Veškrnovou.Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Václav Havel

Národnost: česká
Datum narození: 5.10. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 18.12 .2011

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Václav Havel? s vašimi přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Hypomanie? Vzpomenete si na definici slova Trailer? Víte co je ŠVP? Vzpomněli byste si na význam slova Hrdobec?

Klíčová slova: popis, vysvětlení, co je to Václav Havel?, wiki, význam slova, přesný výraz, popis, pojem, termín, Václav Havel, formulace, původ slova, synonymum, kdo je Václav Havel?, slovo, heslo

Pojem Václav Havel je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Václav Havel doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít frázi Václav Havel ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Václav Havel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledejte bez špehování slovo Václav Havel ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Václav Havel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Havel například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikipedii nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Václav Havel?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Václav Havel? Kdo to byl Václav Havel? Kdy se narodil Václav Havel? Kde se narodil Václav Havel? Kdy zemřel Václav Havel? Václav Havel je v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se vyhledat osobnost, osobu, člověka Václav Havel řekněme třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Havel i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.