Kdo je to?
Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Havel?

Kdo to byl Václav Havel? Stručný životopis

Václav Havel byl prvním porevolučním prezidentem Československa a poté byl dvakrát zvolen prezidentem ČR po rozdělení federace v roce 1993. Havel byl za totality disidentem, odpůrcem režimu a psal divadelní hry (žánr absurdní drama). Byl spoluzakladatelem Charty 77 a celkem asi 5 let strávil ve vězení. Jako prezident se těšil vážnosti a úctě zřejmě více v zahraniční než doma. Ke konci prezidentské kariéry trpěl závažnými a vleklými zdravotními potížemi částečně způsobenými dlouholetou závislostí na tabáku. Po smrti své první ženy Olgy si vzal herečku Dagmar Veškrnovou.Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní informace o osobě Václav Havel

Národnost: česká
Datum narození: 5.10. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 18.12 .2011

Popis osobnosti Václav Havel můžete sdílet s kolegy na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Hypomanie? Vzpomněli byste si co označuje výraz Melancholie? Víte co je Viskozita? Znáte termín Abrupce?

Klíčová slova: kdo je Václav Havel?, odborný výraz, přesný význam, význam, wiki, slovo, význam pojmu, Václav Havel, význam slova, etymologie, heslo, pojem, termín, panovníci, co je to Václav Havel?, kdo to je

Pojem Václav Havel je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Hledat slovo Václav Havel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Václav Havel v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Václav Havel ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Václav Havel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Havel například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikipedii, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Václav Havel?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Václav Havel? Kdo to byl Václav Havel? Kdy se narodil Václav Havel? Kde se narodil Václav Havel? Kdy zemřel Václav Havel? Václav Havel patří do sekce panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Václav Havel kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Havel i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.