Kdo je to?
Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav Havel?

Kdo to byl Václav Havel? Stručný životopis

Václav Havel byl prvním porevolučním prezidentem Československa a poté byl dvakrát zvolen prezidentem ČR po rozdělení federace v roce 1993. Havel byl za totality disidentem, odpůrcem režimu a psal divadelní hry (žánr absurdní drama). Byl spoluzakladatelem Charty 77 a celkem asi 5 let strávil ve vězení. Jako prezident se těšil vážnosti a úctě zřejmě více v zahraniční než doma. Ke konci prezidentské kariéry trpěl závažnými a vleklými zdravotními potížemi částečně způsobenými dlouholetou závislostí na tabáku. Po smrti své první ženy Olgy si vzal herečku Dagmar Veškrnovou.Kdo byl Václav Havel? Životopis Václav Havel, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Základní informace o osobě Václav Havel

Národnost: česká
Datum narození: 5.10. 1936
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 18.12 .2011

Líbí se stručný životopis s osobou Václav Havel? Pak se podělte s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Hypomanie? Vzpomenete si na definici slova Guláš? Víte co je Viskozita? Vzpomněli byste si na význam slova Multiplex?

Klíčová slova: panovníci, odborný výraz, heslo, původ slova, kdo je Václav Havel?, co je to Václav Havel?, definice, synonymum, Václav Havel, přesný výraz, termín, význam pojmu, popis, význam slova, formulace, pojem

Pojem Václav Havel je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Václav Havel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Václav Havel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Václav Havel na Google.cz

Hledat slovo Václav Havel ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Václav Havel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Václav Havel? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Václav Havel? Kdo to byl Václav Havel? Kdy se narodil Václav Havel? Kde se narodil Václav Havel? Kdy zemřel Václav Havel? Václav Havel je v sekci panovníci. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Václav Havel dejme tomu třeba v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav Havel i v jiné kategorii než je panovníci.

Znáte pojmy jako Bios, Bit nebo Firewall? Jestliže ne, a přitom byste je chtěli znát, mrkněte sem.