Kdo je to?
Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Vladimir Iljič Lenin?

Kdo to byl Vladimir Iljič Lenin? Stručný životopis

Vladimír Iljič Lenin, původním jménem Vladimír Iljič Uljanov, byl především politik a revolucionář. Byl vůdcem Bolševické strany a prvním předsedou vlády. Jako politický teoretik provedl adaptaci marxizmu v leninizmus. Byl vůdčí osobností ruské Velké říjnové socialistické revoluce roku 1917 a až do roku 1923 nejvyšším představitelem státu.
Vladimír Iljič Lenin je považován za zakladatele Sovětského svazu. Prosadil popravy bez soudu a obnovil trest smrti, je označován za strůjce popravy carské rodiny a služebnictva. V hospodářství se zasloužil o tvorbu kolchozů a kolektivizaci, přestavbu průmyslu a elektrifikaci Ruska.Kdo byl Vladimir Iljič Lenin? Životopis Vladimir Iljič Lenin, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Hlavní data o osobě Vladimir Iljič Lenin

Národnost: ruská
Datum narození: 10. dubna 1870
Místo narození: Simbirsk
Datum úmrtí: 21. ledna 1924

Sdílejte tuto stránku s osobností Vladimir Iljič Lenin s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Souznačné slovo? Vzpomněli byste si na význam slova Šrotovné? Víte, co je to Sedimentace? Znáte definici termínu Předsudek?

Klíčová slova: původ slova, heslo, co je to Vladimir Iljič Lenin?, pojem, wiki, slovo, kdo je Vladimir Iljič Lenin?, popis, lexikon, přesný výraz, přesný význam, odborný výraz, co znamená, kdo to je, význam, informace

Pojem Vladimir Iljič Lenin je v kategorii Panovníci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Vladimir Iljič Lenin ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Vladimir Iljič Lenin na Youtube

Vyhledat výraz Vladimir Iljič Lenin ve Wikislovníku

Hledat výraz Vladimir Iljič Lenin ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimir Iljič Lenin například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikipedii nebo v projektu slovnik.cz.

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Vladimir Iljič Lenin?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vladimir Iljič Lenin? Kdo to byl Vladimir Iljič Lenin? Kdy se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kde se narodil Vladimir Iljič Lenin? Kdy zemřel Vladimir Iljič Lenin? Vladimir Iljič Lenin je v kategorii panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Vladimir Iljič Lenin třeba v populární Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimir Iljič Lenin i v jiné kategorii než je panovníci.