Kdo je to?
Kdo, co je, byl? Vysvětlení slov, termínů, pojmů. Životopisy osobností z kategorie Podnikání

Podnikání

V této kategorii jsou pojmy z oblasti podnikání. Dozvíte se, co to znamená být Plátcem DPH, kdo je to právnická osoba, jednatel a definici mnoha dalších pojmů. Kromě termínů a pojmů zde naleznete krátké životopisy osobností z řad bývalých i současných podnikatelů. Jedním z nejznámějších podnikatelů světa je současný (2017) prezident spojených států amerických Donald Trump, jehož podrobný životopis naleznete v předchozím odkazu.

Význam pojmu, termínu, co znamená slovo podnikání?

Podle českého občanského zákoníku je podnikatel ten kdo samostatně vykonává na vlastní účet a odpovědnost výdělečnou činnost živnostenským nebo obdobným způsobem se záměrem činit tak soustavně za účelem dosažení zisku, je považován se zřetelem k této činnosti za podnikatele.
V online slovníku Kdo je to? se mj. dozvíte: stručné životopisy slavných osobností, formulace, odpověď na otázku co znamená?, pojmy, odpověď na otázku kdo to je?, zajímavé informace, homonyma, terminologie, přesné významy pojmů, definice, hesla, popisy a významy slov, vysvětlení výrazů, termíny, synonyma, původy slov, odpověď na otázku co je to? a etymologie slov.