Kdo je to?
Kdo je to Adam Vojtěch? Životopis Adam Vojtěch, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Adam Vojtěch?

Kdo je to Adam Vojtěch? Stručný životopis

Adam Vojtěch je právník, hudební skladatel a také bývalý zpěvák a významný český politik, kterým se stal jako nestraník za hnutí ANO. Od roku 2017 je ministrem zdravotnictví a poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vykonává také funkci člena správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. S hudbou byl spjat již od dětství, zúčastnil se soutěže SuperStar, jako zpěvák vystupoval s několika kapelami a orchestry.
Je absolventem studia práv na UK, kde získal titul Mgr. Ten obdržel i po absolvování mediálních studií na Fakultě sociálních věd. Má také titul MHA – Master of Healthcare Administration. Hned po vysoké škole byl zaměstnán jako právník ve společnosti MAFRA, poté byl tajemníkem na ministerstvu financí a členem více správních rad. Původně byl členem ODS, ale členství mu bylo zrušeno. Adam Vojtěch se stal poslancem a posléze ministrem zdravotnictví.Kdo je to Adam Vojtěch? Životopis Adam Vojtěch, lidé, osobnosti z politici

Základní údaje o osobě Adam Vojtěch

Národnost: česká
Datum narození: 2. října 1986
Místo narození: České Budějovice

Zaujala vás biografie osobnosti Adam Vojtěch? Potom se podělte s kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Fanatismus? Vzpomněli byste si na význam slova Ikona? Vzpomněli byste si na význam slova Inri? Znáte definici termínu Pasivní agrese?

Klíčová slova: termín, informace, co znamená, wiki, význam, popis, formulace, definice, lexikon, pojem, vysvětlení, přesný výraz, význam slova, synonymum, slovo, odborný výraz

Pojem Adam Vojtěch je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Adam Vojtěch v následujících vyhledávačích

Hledat pojem Adam Vojtěch ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Adam Vojtěch ve Wikislovníku

Zkusit najít Adam Vojtěch ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Adam Vojtěch na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Adam Vojtěch například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jiné zajímavé termíny, pojmy, hesla, slova, osobnosti, lidi

Životopis, kdo je Adam Vojtěch? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Adam Vojtěch? Kdo to byl Adam Vojtěch? Kdy se narodil Adam Vojtěch? Kde se narodil Adam Vojtěch? Adam Vojtěch se nachází v kategorii politici. Sepsáno redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Adam Vojtěch dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Adam Vojtěch i v jiné kategorii než je politici.