Kdo je to?
Kdo je Jiří Rusnok? Životopis Jiří Rusnok, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Kdo je Jiří Rusnok?

Kdo je Jiří Rusnok? Životopis, informace, biografie, politici

Jiří Rusnok je ekonom a politik. Vyrůstal na Ostravsku a vystudoval gymnázium v Českém Těšíně. Po vystudování VŠE v Praze pracoval jako státní referent a ucházel se o členství v KSČ. Po revoluci v roce 1989 přerušil vazby na komunistickou stranu a v devadesátých letech pracoval jako poradce pro Českomoravskou konfederaci odborových svazů. Zůstal v kontaktu s levicovou politikou a v roce 1998 vstoupil do ČSSD. Začal působit jako náměstek na ministerstvu práce a sociálních věcí a neúspěšně kandidoval do pražského zastupitelstva.
V roce 2001 se stal ministrem financí v Zemanově vládě, když nahradil odvolaného ministra Mertlíka. O rok později vedl kandidátku sociálních demokratů v Královéhradeckém kraji, byl zvolen poslancem a premiér Špidla ho jmenoval ministrem průmyslu a obchodu. Spolupráce ale nefungovala a Rusnok byl odvolán. Po neúspěšné kandidatuře na předsedu ČSSD se z vrcholné politiky stáhl a kritizoval vedení ČSSD. Podporoval Václava Klause nebo spojenectví sociálních demokratů s ODS a za menšinové vlády ODS začal v roce 2006 pracovat na ministerstvu financí. Tím se jeho vazby na ČSSD oslabovaly a v roce 2010 ze strany vystoupil.
Po odchodu z vrcholné politiky pracoval ve finančnictví. Od roku 2003 působil v bance ING a v roce 2006 byl zvolen za předsedu představenstva. Vedle toho byl od roku 2005 prezidentem Asociace penzijních fondů a od roku 2006 rovněž předsedou Výboru pro finanční trh u bankovní rady ČNB. Během prezidentských voleb v roce 2013 podpořil kandidaturu Miloše Zemana. Když padla Nečasova vláda, Zeman jmenoval úřednickou vládu a Rusnoka pověřil sestavením vlády. Mezi lety 2013 a 2014 byl Rusnok předsedou úřednické vlády, která však vládla bez důvěry poslanecké sněmovny. Následně jej prezident jmenoval členem bankovní rady ČNB a v roce 2016 se stal guvernérem ČNB.Kdo je Jiří Rusnok? Životopis Jiří Rusnok, osobnosti, slavný člověk z kategorie politici

Základní údaje o osobě Jiří Rusnok

Národnost: česká
Datum narození: 16. října 1960
Místo narození: Ostrava

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Jiří Rusnok s jinými lidmina Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Autismus? Vzpomenete si na definici slova Kalolis? Rozumíte pojmu Chemtrails? Vzpomněli byste si na význam slova Omalovánka?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnosti, datum narození, kdo je Jiří Rusnok?, národnost, Jiří Rusnok, informace, Jiří Rusnok, wikipedie, narození, kde se narodil Jiří Rusnok?, životopis, kdy se narodil Jiří Rusnok?, osobnost, zajímavosti, život

Pojem Jiří Rusnok je v kategorii Politici, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Jiří Rusnok ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem Jiří Rusnok ve Wikipedii

Hledat frázi Jiří Rusnok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Jiří Rusnok ve vyhledávači Yahoo

Hledat slovo Jiří Rusnok ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Jiří Rusnok například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodná hesla, významy slov, odborné termíny, výrazy, pojmy, osobnosti

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jiří Rusnok

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Jiří Rusnok? Kdy se narodil Jiří Rusnok? Kde se narodil Jiří Rusnok? Jiří Rusnok je v sekci Politici

Napsáno redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jiří Rusnok např. v projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jiří Rusnok i v jiné kategorii než je politici.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?