Kdo je to?
Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Alexander Tomský

Kdo je Alexander Tomský? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, politika

Alexander Tomský je český politolog, komentátor a překladatel.
Po roce 1968 emigroval do Velké Británie, kde vystudoval mezinárodní vztahy a filozofii. V dalších letech se věnoval politologii, historii a zkoumání středoevropského a sovětského prostoru.
Po roce 1989 se vrátil do České republiky a začal zde působit především jako nakladatel, překladatel a komentátor. Mimo jiné vedl nakladatelství Academia, dále Rozmluvy a další. Jako překladatel se věnoval především dílu G. K. Chestertona.
Své komentáře pravidelně uveřejňuje v periodikách i rozhlase. Jde o konzervativního komenátora.
Angažoval se i v politice, byl například členem ODS či Realistů. V tomto směru se mu však nedařilo uspět.
Je autorem celé řady knih. Výběrem: Moudrost a vtip Oscara Wildea (2008), Margaret Thacherová 1925-2013 (2013), Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy (2016). Z poslední doby potom Věcná vzpoura v srdci konzervativce (2021).Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Alexander Tomský

Národnost: česká
Datum narození: 13. prosince 1947
Místo narození: Frýdlant

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alexander Tomský sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Stupeň Celsia? Pamatujete si definici pojmu Eucerin? Znáte pojem Uznání dluhu? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stav nebezpečí?

Klíčová slova: politika, biografie, zajímavosti, vysvětlení, popis, kdy se narodil Alexander Tomský?, Alexander Tomský, život, kdo je Alexander Tomský?, datum narození, Alexander Tomský, kde se narodil Alexander Tomský?, informace, narození, národnost, osobnost

Pojem Alexander Tomský je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Alexander Tomský

Vyhledat pojem Alexander Tomský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Alexander Tomský ve Wikipedii

Zkusit najít výraz Alexander Tomský ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít Alexander Tomský na Google.cz

Najít slovo Alexander Tomský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Tomský například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Alexander Tomský

Teďka už zajisté víte Kdo je to Alexander Tomský? Kdy se narodil Alexander Tomský? Kde se narodil Alexander Tomský? Alexander Tomský je v sekci Politika

Kategorie politika, politická mapa, alexander Tomský, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat informace osobnost, osobu, člověka Alexander Tomský dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Tomský i v jiné kategorii než je politika.