Kdo je to?
Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Alexander Tomský?

Kdo je Alexander Tomský? Životopis, informace, biografie, politika

Alexander Tomský je český politolog, komentátor a překladatel.
Po roce 1968 emigroval do Velké Británie, kde vystudoval mezinárodní vztahy a filozofii. V dalších letech se věnoval politologii, historii a zkoumání středoevropského a sovětského prostoru.
Po roce 1989 se vrátil do České republiky a začal zde působit především jako nakladatel, překladatel a komentátor. Mimo jiné vedl nakladatelství Academia, dále Rozmluvy a další. Jako překladatel se věnoval především dílu G. K. Chestertona.
Své komentáře pravidelně uveřejňuje v periodikách i rozhlase. Jde o konzervativního komenátora.
Angažoval se i v politice, byl například členem ODS či Realistů. V tomto směru se mu však nedařilo uspět.
Je autorem celé řady knih. Výběrem: Moudrost a vtip Oscara Wildea (2008), Margaret Thacherová 1925-2013 (2013), Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy (2016). Z poslední doby potom Věcná vzpoura v srdci konzervativce (2021).Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní informace o osobě Alexander Tomský

Národnost: česká
Datum narození: 13. prosince 1947
Místo narození: Frýdlant

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Alexander Tomský sdílet s ostatnímina Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Opuka? Víte co je Prvotní hřích? Znáte pojem Drobenka? Vzpomněli byste si co označuje výraz Slovní zásoba?

Klíčová slova: kdy se narodil Alexander Tomský?, datum narození, kdo je Alexander Tomský?, místo narození, osobnosti, kde se narodil Alexander Tomský?, život, zajímavosti, Alexander Tomský, vysvětlení, politika, národnost, Alexander Tomský, životopis, informace, popis

Pojem Alexander Tomský je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Vyhledat pojem Alexander Tomský ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Alexander Tomský ve Wikipedii

Hledat frázi Alexander Tomský na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Alexander Tomský na Youtube

Zkusit najít Alexander Tomský ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Tomský například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Alexander Tomský?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo je to Alexander Tomský? Kdy se narodil Alexander Tomský? Kde se narodil Alexander Tomský? Alexander Tomský patří do sekce Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Alexander Tomský dejme tomu například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Tomský i v jiné kategorii než je politika.