Kdo je to?
Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Kdo je Alexander Tomský?

Kdo je Alexander Tomský? Životopis, informace, biografie, politika

Alexander Tomský je český politolog, komentátor a překladatel.
Po roce 1968 emigroval do Velké Británie, kde vystudoval mezinárodní vztahy a filozofii. V dalších letech se věnoval politologii, historii a zkoumání středoevropského a sovětského prostoru.
Po roce 1989 se vrátil do České republiky a začal zde působit především jako nakladatel, překladatel a komentátor. Mimo jiné vedl nakladatelství Academia, dále Rozmluvy a další. Jako překladatel se věnoval především dílu G. K. Chestertona.
Své komentáře pravidelně uveřejňuje v periodikách i rozhlase. Jde o konzervativního komenátora.
Angažoval se i v politice, byl například členem ODS či Realistů. V tomto směru se mu však nedařilo uspět.
Je autorem celé řady knih. Výběrem: Moudrost a vtip Oscara Wildea (2008), Margaret Thacherová 1925-2013 (2013), Masová imigrace: Záchrana, nebo zkáza Evropy (2016). Z poslední doby potom Věcná vzpoura v srdci konzervativce (2021).Kdo je Alexander Tomský? Životopis Alexander Tomský, osobnosti, slavný člověk z kategorie politika

Hlavní data o osobě Alexander Tomský

Národnost: česká
Datum narození: 13. prosince 1947
Místo narození: Frýdlant

Tento text (Alexander Tomský) můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Vzpomněli byste si co označuje výraz Kokořík? Vzpomněli byste si co znamená slovo New Age? Znáte pojem Laguna? Víte co je Darknet?

Klíčová slova: Alexander Tomský, politika, Alexander Tomský, politika, kdy se narodil Alexander Tomský?, osobnost, národnost, životopis, biografie, kdo je Alexander Tomský?, život, zajímavosti, datum narození, popis, kde se narodil Alexander Tomský?, osobnosti

Pojem Alexander Tomský je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít pojem Alexander Tomský ve vyhledávači Yahoo

Vyhledat termín Alexander Tomský na Google.cz

Vyhledat termín Alexander Tomský na Google obrázcích

Hledat heslo Alexander Tomský ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Alexander Tomský v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Dál můžete zkusit hledat slovo Alexander Tomský například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Biografie, životopis, kdo je to Alexander Tomský?

Nyní již víte Kdo je to Alexander Tomský? Kdy se narodil Alexander Tomský? Kde se narodil Alexander Tomský? Alexander Tomský patří do kategorie Politika

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Alexander Tomský třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Alexander Tomský i v jiné kategorii než je politika.