Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Bohumil Hrabal?

Kdo to byl Bohumil Hrabal? Stručný životopis

Bohumil Hrabal, původně Bohumil František Kilian, byl český spisovatel – prozaik, který patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším autorům 20. století. Je také nejpřekládanějším českým autorem této doby. Má velmi osobitý a ojedinělý styl projevu, pro který je typická autobiografičnost děl, používání groteskna, nadsázky a komických prvků kombinovaných s černým humorem a skepsí. Část děl Bohumila Hrabala byla vydána v samizdatu a v exilových vydavatelstvích, sám Hrabal nesměl několik let publikovat.
Díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet a Postřižiny se dočkala i velmi úspěšného zfilmování. A své rozsáhlé dílo získal Bohumil Hrabal celou řadu domácích i zahraničních ocenění.Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Bohumil Hrabal

Národnost: česká
Datum narození: Židenice
Místo narození: 28. března 1914
Datum úmrtí: 3. února 1997

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bohumil Hrabal? s vašimi kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Rodinný dům? Pamatujete si definici pojmu Tinktura? Víte, co je to Apartmán? Vzpomněli byste si co znamená slovo Amundi?

Klíčová slova: umělci, slovo, kdo je Bohumil Hrabal?, přesný výraz, kdo to je, popis, význam slova, význam, formulace, synonymum, co znamená, pojem, definice, původ slova, popis, Bohumil Hrabal

Pojem Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Bohumil Hrabal na Youtube

Vyhledat termín Bohumil Hrabal ve Wikipedii

Najít pojem Bohumil Hrabal ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Bohumil Hrabal ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hrabal například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Životopis, kdo je Bohumil Hrabal? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Bohumil Hrabal? Kdo to byl Bohumil Hrabal? Kdy se narodil Bohumil Hrabal? Kde se narodil Bohumil Hrabal? Kdy zemřel Bohumil Hrabal? Bohumil Hrabal je v sekci umělci. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Bohumil Hrabal třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hrabal i v jiné kategorii než je umělci.