Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Bohumil Hrabal?

Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis, informace, biografie, umělci

Bohumil Hrabal, původně Bohumil František Kilian, byl český spisovatel – prozaik, který patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším autorům 20. století. Je také nejpřekládanějším českým autorem této doby. Má velmi osobitý a ojedinělý styl projevu, pro který je typická autobiografičnost děl, používání groteskna, nadsázky a komických prvků kombinovaných s černým humorem a skepsí. Část děl Bohumila Hrabala byla vydána v samizdatu a v exilových vydavatelstvích, sám Hrabal nesměl několik let publikovat.
Díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet a Postřižiny se dočkala i velmi úspěšného zfilmování. A své rozsáhlé dílo získal Bohumil Hrabal celou řadu domácích i zahraničních ocenění.Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Základní informace o osobě Bohumil Hrabal

Národnost: česká
Datum narození: Židenice
Místo narození: 28. března 1914
Datum úmrtí: 3. února 1997

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Bohumil Hrabal? s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co znamená slovo Základní kapitál? Víte, co je to Systolický tlak? Víte, co je to Dceřiná společnost? Rozumíte pojmu Zpronevěra?

Klíčová slova: biografie, národnost, datum narození, zajímavosti, život, informace, vysvětlení, kdo je Bohumil Hrabal?, narození, životopis, kdo to je, kde se narodil Bohumil Hrabal?, nežijící, popis, Kdy zemřel Bohumil Hrabal, umělci

Pojem Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Bohumil Hrabal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Bohumil Hrabal ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Bohumil Hrabal ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Bohumil Hrabal ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Bohumil Hrabal ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hrabal například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Bohumil Hrabal

Právě nyní již víte Kdo byl Bohumil Hrabal? Kdy se narodil Bohumil Hrabal? Kde se narodil Bohumil Hrabal? Kdy zemřel Bohumil Hrabal? Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci

Napsáno redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Doporučujeme taktéž hledat informace osobnost, osobu, člověka Bohumil Hrabal např. ve známé Wikipedii, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hrabal i v jiné kategorii než je umělci.