Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Kdo byl Bohumil Hrabal?

Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis, informace, biografie, umělci

Bohumil Hrabal, původně Bohumil František Kilian, byl český spisovatel – prozaik, který patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším autorům 20. století. Je také nejpřekládanějším českým autorem této doby. Má velmi osobitý a ojedinělý styl projevu, pro který je typická autobiografičnost děl, používání groteskna, nadsázky a komických prvků kombinovaných s černým humorem a skepsí. Část děl Bohumila Hrabala byla vydána v samizdatu a v exilových vydavatelstvích, sám Hrabal nesměl několik let publikovat.
Díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet a Postřižiny se dočkala i velmi úspěšného zfilmování. A své rozsáhlé dílo získal Bohumil Hrabal celou řadu domácích i zahraničních ocenění.Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, osobnosti, slavný člověk z kategorie umělci

Hlavní informace o osobě Bohumil Hrabal

Národnost: česká
Datum narození: Židenice
Místo narození: 28. března 1914
Datum úmrtí: 3. února 1997

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Bohumil Hrabal sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Základní kapitál? Vzpomněli byste si co označuje výraz Dip? Víte, co je to Spádová škola? Znáte termín Ochechule?

Klíčová slova: životopis, kdo to je, Bohumil Hrabal, wikipedie, datum úmrtí, kdy se narodil Bohumil Hrabal?, osobnosti, národnost, místo narození, osobnost, lexikon, umělci, informace, datum narození, národnost, wiki

Pojem Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Bohumil Hrabal na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Bohumil Hrabal ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Bohumil Hrabal ve Wikipedii

Zkusit najít pojem Bohumil Hrabal ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bohumil Hrabal na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hrabal například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Biografie, životopis, kdo je to Bohumil Hrabal?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku Kdo byl Bohumil Hrabal? Kdy se narodil Bohumil Hrabal? Kde se narodil Bohumil Hrabal? Kdy zemřel Bohumil Hrabal? Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bohumil Hrabal řekněme třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hrabal i v jiné kategorii než je umělci.