Kdo je to?
Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Bohumil Hrabal?

Kdo to byl Bohumil Hrabal? Stručný životopis

Bohumil Hrabal, původně Bohumil František Kilian, byl český spisovatel – prozaik, který patří k nejvýznamnějším a nejvýraznějším autorům 20. století. Je také nejpřekládanějším českým autorem této doby. Má velmi osobitý a ojedinělý styl projevu, pro který je typická autobiografičnost děl, používání groteskna, nadsázky a komických prvků kombinovaných s černým humorem a skepsí. Část děl Bohumila Hrabala byla vydána v samizdatu a v exilových vydavatelstvích, sám Hrabal nesměl několik let publikovat.
Díla jako Ostře sledované vlaky, Slavnosti sněženek, Skřivánci na niti, Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet a Postřižiny se dočkala i velmi úspěšného zfilmování. A své rozsáhlé dílo získal Bohumil Hrabal celou řadu domácích i zahraničních ocenění.Kdo byl Bohumil Hrabal? Životopis Bohumil Hrabal, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Bohumil Hrabal

Národnost: česká
Datum narození: Židenice
Místo narození: 28. března 1914
Datum úmrtí: 3. února 1997

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Bohumil Hrabal s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hamr? Víte co je Daňová evidence? Víte, co je to 3D Secure? Vzpomněli byste si co označuje výraz Nubuk?

Klíčová slova: co znamená, odborný výraz, synonymum, přesný význam, význam, heslo, etymologie, popis, přesný výraz, slovo, pojem, kdo je Bohumil Hrabal?, definice, Bohumil Hrabal, původ slova, význam slova

Pojem Bohumil Hrabal je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Najít pojem Bohumil Hrabal ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Bohumil Hrabal v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat termín Bohumil Hrabal ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Bohumil Hrabal na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Bohumil Hrabal například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Bohumil Hrabal?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Bohumil Hrabal? Kdo to byl Bohumil Hrabal? Kdy se narodil Bohumil Hrabal? Kde se narodil Bohumil Hrabal? Kdy zemřel Bohumil Hrabal? Bohumil Hrabal patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Bohumil Hrabal například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Bohumil Hrabal i v jiné kategorii než je umělci.