Kdo je to?
Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Božena Němcová?

Kdo to byl Božena Němcová? Stručný životopis

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní informace o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Popis osobnosti Božena Němcová můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Jmelí? Vzpomněli byste si co znamená slovo Warfarin? Znáte termín Konotace? Víte co je Ranžír?

Klíčová slova: wiki, kdo je Božena Němcová?, kdo to je, slovo, význam pojmu, pojem, původ slova, vysvětlení, informace, definice, význam, co znamená, lexikon, termín, synonymum, odborný výraz

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Božena Němcová ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Božena Němcová ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Božena Němcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Božena Němcová ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Stručná biografie, resp. životopis osoby Božena Němcová

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Božena Němcová? Kdo to byl Božena Němcová? Kdy se narodil Božena Němcová? Kde se narodil Božena Němcová? Kdy zemřel Božena Němcová? Božena Němcová se nachází v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Božena Němcová řekněme například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.