Kdo je to?
Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Božena Němcová?

Kdo to byl Božena Němcová? Stručný životopis

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní údaje o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Božena Němcová s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Demence? Vzpomněli byste si co znamená slovo Brak? Znáte termín Frappé? Víte co je Kinetóza?

Klíčová slova: Božena Němcová, vysvětlení, odborný výraz, wiki, popis, význam slova, kdo to je, etymologie, definice, význam, popis, přesný výraz, synonymum, co znamená, kdo je Božena Němcová?, co je to Božena Němcová?

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Božena Němcová ve Wikipedii

Hledat frázi Božena Němcová ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Božena Němcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Božena Němcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Božena Němcová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Božena Němcová? Kdo to byl Božena Němcová? Kdy se narodil Božena Němcová? Kde se narodil Božena Němcová? Kdy zemřel Božena Němcová? Božena Němcová patří do sekce umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Božena Němcová kupř. v české Wikipedii, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.