Kdo je to?
Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Božena Němcová?

Kdo to byl Božena Němcová? Stručný životopis

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Líbí se stručný životopis s osobou Božena Němcová? Pak se podělte s vašimi přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Desktop? Vzpomněli byste si na význam slova Špecle? Znáte termín Konzola? Znáte definici termínu Světelný tok?

Klíčová slova: informace, definice, kdo je Božena Němcová?, Božena Němcová, termín, heslo, popis, umělci, synonymum, slovo, co znamená, přesný význam, kdo to je, lexikon, co je to Božena Němcová?, odborný výraz

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Božena Němcová

Hledat frázi Božena Němcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít výraz Božena Němcová ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Božena Němcová ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Božena Němcová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Božena Němcová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Božena Němcová? Kdo to byl Božena Němcová? Kdy se narodil Božena Němcová? Kde se narodil Božena Němcová? Kdy zemřel Božena Němcová? Božena Němcová je v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Božena Němcová například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.