Kdo je to?
Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Božena Němcová?

Kdo to byl Božena Němcová? Stručný životopis

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Základní informace o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Božena Němcová? s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Demence? Vzpomněli byste si na význam slova Touchpad? Znáte termín Frappé? Znáte definici termínu SAP?

Klíčová slova: význam, synonymum, lexikon, termín, definice, přesný výraz, odborný výraz, přesný význam, co znamená, kdo je Božena Němcová?, slovo, původ slova, popis, popis, wiki, heslo

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat slovo Božena Němcová ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Božena Němcová ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Božena Němcová ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Božena Němcová na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Životopis, kdo je Božena Němcová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Božena Němcová? Kdo to byl Božena Němcová? Kdy se narodil Božena Němcová? Kde se narodil Božena Němcová? Kdy zemřel Božena Němcová? Božena Němcová je v sekci umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Božena Němcová kupříkladu v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.