Kdo je to?
Kdo byla Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Kdo byla Božena Němcová?

Kdo byla Božena Němcová? Životopis, informace, biografie, umělci

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byla Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, osobnosti, slavná žena z kategorie umělci

Základní informace o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Líbí se stručný životopis s osobou Božena Němcová? Pak se podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pamatujete si definici pojmu Jmelí? Vzpomenete si na definici slova Hadicová vodováha? Znáte termín Řadový dům? Vzpomněli byste si na význam slova Slaňování?

Klíčová slova: kdo to je, informace, kde se narodila Božena Němcová?, wiki, kdo je Božena Němcová?, národnost, osobnost, životopis, umělci, datum narození, osobnosti, Božena Němcová, život, datum úmrtí, narození, místo narození

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Božena Němcová ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Božena Němcová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít výraz Božena Němcová ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Božena Němcová ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Božena Němcová ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například ve Wikipedii, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Božena Němcová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo byla Božena Němcová? Kdy se narodila Božena Němcová? Kde se narodila Božena Němcová? Kdy zemřela Božena Němcová? Božena Němcová patří do sekce Umělci

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Božena Němcová dejme tomu například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete rozsáhlejší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.