Kdo je to?
Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Božena Němcová?

Kdo to byl Božena Němcová? Stručný životopis

Božena Němcová byla představitelkou české literatury poloviny 19. století. Dětství prožila v Ratibořicích, kde ji značně ovlivnila babička Magdalena Novotná. Provdala se za staršího muže, jejich společným zájmem bylo především vlastenectví, které jim však přinášelo problémy s tajnou policií.
Němcová se věnovala sběratelské činnosti a vlastní literární tvorbě, zaměřené na venkovský lid. Jejím nejproslulejším dílem je Babička.Kdo byl Božena Němcová? Životopis Božena Němcová, slavní lidé, osobnosti z umělci

Hlavní data o osobě Božena Němcová

Národnost: česká
Datum narození: 4. 2. 1820
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. 1. 1862

Tento text (Božena Němcová) můžete samozřejmě sdílet se známými na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Demence? Znáte termín Sádrokarton? Znáte termín Frappé? Víte, co je to Počasí?

Klíčová slova: popis, význam, termín, kdo je Božena Němcová?, přesný význam, význam pojmu, definice, význam slova, informace, vysvětlení, původ slova, heslo, přesný výraz, wiki, popis, Božena Němcová

Pojem Božena Němcová je v kategorii Umělci, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Božena Němcová ve Wikimedia Commons

Zkusit najít frázi Božena Němcová v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít slovo Božena Němcová ve Wikipedii

Vyhledat slovo Božena Němcová ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Božena Němcová například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných pojmů, termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Božena Němcová

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Božena Němcová? Kdo to byl Božena Němcová? Kdy se narodil Božena Němcová? Kde se narodil Božena Němcová? Kdy zemřel Božena Němcová? Božena Němcová je v kategorii umělci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Božena Němcová řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Božena Němcová i v jiné kategorii než je umělci.

Náš tip. Seznam textových blahopřání ke sňatku, k výročí nebo k narozeninám.